ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Консултация с невролог

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

sevito

Re: Консултация с невролог

Мнение от sevito » 25 юни 2009 20:57

Пак за невролога.Ако някой има време,може да ми прати и мейл на адрес: erti1999@abv.bg.Ще бъда много благодарна,ако се отзовете!

fo77

Мнение от fo77 » 25 юни 2009 22:16

Здравейте! Сега съм на 32. На 6 години получих силна лордоза и обездвижване в областта на кръста. Тогава лекарите не разбираха откъде точно идва проблемът. Преди 4 години и половина след като родих, се появи една зона на левия ми крак, която не е чувствителна (от опашна кост до пръстите на крака) и която ме боли след по-голямо натоварване или при простуда. Направих си ЯМР и наблюдението на лекаря е следното:
"Засилена физиологична лордоза.
В лумбалния сегмент на гръбначния стълб се наблюдават малформативни изменения:
На ниво Th12-L1 е налице дилатация на епендималния канал, предизвикващо леко разширяване на conus medullaris.
Дистално се установява разширение на гръбначния канал и дурална ектазия с ликвореквивалентна сигнална характеристика на съдържимото. Кореспондентни на експанзията промени в телата и дъгите на лумбални прешелени. Хипоплазия на L2, L3 и L4 и междупрешеленните дискове L2-L3 и l3-L4. На второто посочено ниво са налице калциеви депозити, проминиращи към гръбначния канал.
Изобразените мекотъканни структури не показват патологични промени."

Посъвеваха ме да се срещна с неврохирург за консултация, но тъй като казаха, че проблемът ми не е често срещан, искам да ви помоля да ме насочите към специалисти, които работят в тази област.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2009 20:53

Според мен е по-правилно да се консултирате с невролог. Мога да препоръчам добър специалист в София.

fo77

Мнение от fo77 » 28 юни 2009 16:53

Доктор Цочев, бихте ли ми препоръчали добри специалисти по невро-хирургия в София в областта на гръбначния стълб?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юни 2009 11:41

Пирогов, д-р Николай Габровски.

fo77

Мнение от fo77 » 30 юни 2009 22:30

Доктор Цончев, благодаря ви много за отговора. Ще се опитам да се срещна с доктор Габровски.

fo77

Мнение от fo77 » 01 юли 2009 15:59

Бихте ли ми дали телефон за записване при доктор Габровски от Пирогов?
Благодаря ви много!

fo77

Мнение от fo77 » 02 юли 2009 12:07

9154411 - Пирогов
Има професор Габровски и доцент Габровски
Професор Габровски приема от 8 до 8 и 30 всеки ден, чакаш пред кабинета му.

Чудя се как е възможно в един малък град да не успея 5та година да достигна до точна диагноза и лечение. Искам да работя за града си, не за София! Защо не направите достъпни и за нас вашите компетенции?

rosi4ka88

Мнение от rosi4ka88 » 06 юни 2012 19:40

Здравейте! От известно време мъжът ми има странен проблем, а именно много силна болка в дясното слепоочие, когато приеме малко количество алкохол, например 1 бира или 50 гр. ракия. За първи път това се случи преди година,но отшумя, когато спре да пие изобщо, дори бира. От няколко месеца насам проблемът отново се обади и той отново спря да пие. Оказа се обаче, че започнаха болки дори, когато не пие. Казва, че получава силно напрежение в областта на дясното слепоочие, очите му стават много червени и започват да сълзят. Отидохме на лекар - той се изуми, но го изпрати на очен лекар. Очният лекар му направи необходимият преглед и каза, че не вижда нищо необичайно...очите са му съвсем добре, даже няма никакви симтоми за някакъв диоптър. Очният лекар каза евентуално да се конслултираме с невролог. Та искам да попитам дали е известно на някой подобен проблем и как да го излекуваме?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 юни 2012 13:41

С голяма вероятност е за неврологичен преглед. Възможно е да е по принципа на мигренозен пристъп, който води до съдова дисрегулация и изява на посочените симптоми. Добре е при такъв пристъп да се потърси мнението на невролог.

rosi4ka88

Мнение от rosi4ka88 » 07 юни 2012 14:54

А случайно за Стара Загора да знаете някой добър?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юни 2012 19:34

Не познавам, за съжаление, в Стара Загора. Но вероятно има добри специалисти.

romanol

Мнение от romanol » 22 фев 2013 15:23

Здравейте,
На 32 години съм и преди 7 години ми поставиха диагноза мигрена, след неврологичен преглед, анамнеза и едно чисто ЕЕГ. Пристъпите ми са много тежки с гадене повръщане и отпадналост. По време на бременноста ми стана съвсем нетърпимо, но някак си устисках. За мое най-голямо нещастие малката отключи пароксизмален тортиколис, на който също поставиха диагнозата, на база на моята мигрена. След раждането, мигренозните пристъпи се промениха, преди всеки пристъп предният ден съм със силно вертиго направо едвам ходя. Отново отидох на невролог, прегледа ме не ми пусна никакви изследвания и ми изписа Сибелиум. Въпрасният медикамент не ми понесе и затова го спрях. Но вчера ми се случи нещо което не ми се беше случвало от години. Имах доста тежък ден и на връщане докато чаках метрото погледнах колко е часът, има голям часовник на който двете точки мигат. В момента в който го погледнах и замръзнах не мигах, нито можех да си отместя погледа, започнах да усещам напрежение в главата (просто не знам как да го формулирам по друг начин), а шумът около мен като че ли затихна, все едно стана фонов. Не съм сигурна колоко трая това, но, едва ли е повече от минута, освестих се защото политнах назад да падам. Успях да се задържа, но това преживяване много ме уплаши. Това ми се е случвало и преди така да отцепвам, но този път беше доста по-притеснително. Само да добавя, че като малка около 2 г. съм имала комоцио.

Въпросът ми е възможно ли е да са ми объркали диагнозата, защото това втренчване хич не ми прилича на мигрена?

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 22 фев 2013 18:38

Ако сте от София...

Национална кардиологична болница - Трета градска, зад Кино Арена - Запад, в ДКц, взимате направление и се записвате за преглед с невролог - търсете д-р Бойко Милков.
Разкажете му в детайли, особено моментите на замръзване, защото това ми прилича на друго заболяване, но най-вероятно може да греша. Нека професионалистите в неврологията се изказват.

Оттам ако се прецени, в планов порядък, помолете за прием, ще ви се направят нужните изследвания и ще се уточни. Задължителните са скенер, ако е необходим - ЯМР, проверява се има или няма отпадна симптоматика, спокойно!
Просто действайте.
д-р Стефанов

romanol

Мнение от romanol » 22 фев 2013 19:10

Да благодаря за отговора :)
Аз междувременно се консултирах и с проф. Иван Миланов- невролог и той ми върна следният отговор:
"Не зная дали са сбъркали диагнозата, но втренчването е нещо различно, което налага изясняване в болница."
Така, че явно ще взимам направление и отново ще ходя на преглед.

Отговори

Върни се в “Търся лекар”