ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Консултация с невролог

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Boos
Контакти:

Консултация с невролог

Мнение от Boos » 19 авг 2007 23:56

Много ще сам благодарен ако ми отговори някои лекар.
От известно време майка ми има световъртеж и главоболие,ходихме на невролог , направи доплер и установи стеснение на кръвоносен съд.Изпрати я и на ядрено-магнитен резонанс,там заключението е вертебро-базиларна инсуфициенция находака в дясно фронтално най-вероятно е глиозен фокус.Лекаря и предписа Arlevert 3x1 , Piracetam AL-1200 1-1-0 и Centrum 1т.И след 20 дни трява да отиде на преглед.Аз се претеснявам,защото един ден и е добре, няколо не,има силен световартеж и главоболие.Интересува ме дали предписаното лечение е добро или да потърся консултация с невролог в София.Благодаря ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 авг 2007 13:57

Консултация с невролог в София можете да направите, най-малкото за Ваше лично успокоение - както по отношение на поставената диагноза, така и по отношение на приложената терапия. На въпросът "добро или лошо" е лечението не мога да отговоря еднозначно поради факта, че не познавам пациента, но ми се струва подходяшта според данните, които сте дали. Не се очаква при така поставената диагноза рязко подобрение на състоянието - ако такова настъпи то ще е (обикновено) постепенно и флуктуиращо - ще има периоди на видимо подобрение на състоянието и такива, при които симптоматиката се изостря въпреки прилаганото лечение.
На колко години е жената?
Има ли други заболявания?

Boos
Контакти:

Мнение от Boos » 20 авг 2007 17:32

Д-р Цончев благодаря ви много за бързия отговор.Майка ме е на 58 години страда същто така от ошипяване на гръбначния стълб-други сериозни заболявания няма.Бихте ли ми отговороли дали при тази диагноза внезапно може да получи инсулт.Също така ще съм ви много благодарен,ако ме насочите към добър невролог в София.Още веднъж ви благодаря сърдечно!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 авг 2007 21:30

Самите ошипявания също могат да доведат до подобна симптоматика. По отношение на инсулта - основните предпоставки за хеморагичния инсулт са две - хипертония и дефект на стената на мозъчен съд (т.н. мозъчна аневризма). Хипертонията следва да се овладее, а наличието на второто обикновено се открива при настъпил кръвоизлив (хеморагичен инсулт). За исхемичния инсулт повече информация можете да намерите на
http://www.puls.bg/issue/ishemichen_moz ... l#page_top

Boos
Контакти:

Мнение от Boos » 22 авг 2007 16:00

Д-р Цончев,Хиляди благодарности за отговорите,бихте ли ме насочили към добър невролог в София(ако вие сте такъв, каде мога да Ви намеря?)Пожелавам Ви много здраве.

vily

Мнение от vily » 23 авг 2007 10:15

Привет, много се извинявам ако въпрос ми не е адресиран правилно, но факта че ми е за първи път се надявам да ме извини,
Така , за мой срам отивам на профилактичен преглед на ,35 години /*, а иначе се водя информирана. Лошото е, че нямам принципно оплаквания, но последно време нещо малко ме пробожда в гърба около сърдечната област, Личния ми лекар каза че съм добре, на ЕКГ кардиограмата има следния запис
65 у/м, PR -144 ms
GRS 82 ms
QT/QTs 402/413 ms
P/QRS/R 40/58/58
RV5/SV1 0.800/0.830mV
RV5/SV1 1.630

1100Синусув ритъм
1470 с отделни суправентикуларни екстрасистули
9140 ** анармален ритъм ЕКГ

Трябва ли да взема някакви мерки, има ли начин да ми препоръчате някакви действия, които бих могла да предприема?

Благодаря и се извинявам много

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2007 16:36

за Boos:
не съм неврологно мога да препоръчам в ИСУЛ - Клиника по неврология
доц. Цанкова, доц. Василева, д-р Клисурски

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2007 16:41

за Vily:
по тези данни не виждам нещо притеснително. Единични екстрасистоли (надкамерни или камерни) са честа находка и следва да се вземат мерки когато зачестят над определен брой и започнат да предизвикват оплаквания - дискомфорт в сърдечната област, падане на кръвното, световъртеж, сърцебиене и т.н.

vily

Мнение от vily » 24 авг 2007 11:10

д-р Цончев написа:за Vily:
по тези данни не виждам нещо притеснително. Единични екстрасистоли (надкамерни или камерни) са честа находка и следва да се вземат мерки когато зачестят над определен брой и започнат да предизвикват оплаквания - дискомфорт в сърдечната област, падане на кръвното, световъртеж, сърцебиене и т.н.
Д-р Цончев моного Ви благодаря!
смятам да наблегна на чайчета и ще намаля цигарите!
Успокоихте ме

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 авг 2007 13:19

При "прекаляване" с цигарите и кафето такива оплаквания са често явление - екстрасистоли (прескачане на сърцето), бодежи в сърдечната област и др. Евентуалното им намаляване обикновено намаляват оплакванията а и се отразяват общо благоприятно на орнганизма, да не говорим, че намаляват риска от доста заболявания. Така, че подобно ваше решение е доста правилно и предполагам ще има ефект...

vily

Мнение от vily » 24 авг 2007 14:29

д-р Цончев написа:При "прекаляване" с цигарите и кафето такива оплаквания са често явление - екстрасистоли (прескачане на сърцето), бодежи в сърдечната област и др. Евентуалното им намаляване обикновено намаляват оплакванията а и се отразяват общо благоприятно на орнганизма, да не говорим, че намаляват риска от доста заболявания. Така, че подобно ваше решение е доста правилно и предполагам ще има ефект...
В интерес на истината пуша доста малко/ 5-10 цигари дневно/ дори и по-малко, кръвното ми си е обичайно ниско, рядко имам горна граница над 100, гадното е, че взе да усещам бодежи в гърба, но смятам да не психясвам, Ако има отношение теглото ми е около 45-47 кг

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 авг 2007 19:10

По отношение на болките в гърба - те имат доста широка диференциална диагноза в зависимост от вида и локализацията.
Моля, погледнете следния материал:
http://www.puls.bg/issue/bolkite_v_gyrba_issue_355.html

veseto_0405

Re: Консултация с невролог

Мнение от veseto_0405 » 16 юни 2009 17:32

Zdraveite.iskam da popitam ne6to svurzano s ba6ta mi.poneje toi katastrofira predi 10 dni i e paraliziran,ne moje da si sviva prustite na racete ina4e tqh gi dviji,ne moje da hodi no gi murda leko krakata.hodihme na magniten rezonanns da mu snimat krusta no se okaza 4e ne idva ot tam problema.i ni kazaha 4e pak trqbva da go snimame samo 4e v zonata na vrata.vazmojno li e ot tam da idvat tezi problemi s paralizata i 6te se opravi li 6tom pone malko si murda krakata,a ne e paraliziran na cqlo.molq vi otgovorete mi.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юни 2009 16:15

Моля, пишете на кирилица.

sevito

Мнение от sevito » 25 юни 2009 20:44

Здравейте!Аз също искам да попитам за невролог.Моя близка се нуждае и смятаме да я водим при проф.Стаменова от "Царица Йоанна",затова моля за мнения за нея и препоръки.Знам,че е голям специалист,но все пак се притесняваме.Ще се радвам,ако отделите време.Благодаря предварително!!!

Отговори

Върни се в “Търся лекар”