ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Болка в ляво на корема

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

д-р Цончев

Re: Болка в ляво на корема

Мнение от д-р Цончев » 27 авг 2011 15:07

София, ИСУЛ, Клиника Гастроентерология, д-р Цолова, д-р Големанов.

Clover

Мнение от Clover » 28 авг 2011 14:41

Благодаря Ви за препоръката! Ще пиша отново.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 авг 2011 15:56

Добре.

bulgarian62

Мнение от bulgarian62 » 24 сеп 2011 13:22

Здравейте,
Проблемът е че имате хроничен колит и наднормено тегло. За да се лекувате правилно са необходими 3 неща - колоноскопия / изследване на дебелото черво със специална гъвкава тръба и оглед на същото на монитор/, високо фибринова диета с разхлабващи и отслабване на килограми. За целта потърсете д-р Марков или д-р Захариева от болница Доверие в София. Там мисля че могат да ви помогнат и с наднорменото тегло. Не се доверявайте на д-р Цончев, мисленето му е повече на доболничен лекар отколкото на клиницист. Успех!

Clover

Мнение от Clover » 14 окт 2011 19:41

Здравейте, била съм при д-р Захариева и д-р Чурчев 2009 година тя гледа стомаха и каза гастрит и взе биопсия, която установи хеликобактер, а той прави колоноскопия(не е вземана биопсия), която не показа нищо. Знам само, че болката е реална и от прием на антибиотици се стига до слуз и кръв в изпражненията. Забравих да спомена, че болката е от преди да имам наднормено тегло. Отидох обнадеждена и при докторката препоръчана от д-р Цончев в ИСУЛ, но изследвания от Доверие там не се зачитат. Направи ми ехография и каза, че съм здрава. Новината е хубава, само да не ме болеше така ........ жестоко. Аз просто искам някой, който да намери правилния начин за справянето с болките и човешко отношение, защото хората май са расисти и на тема пълни хора. С уважение!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 окт 2011 23:29

За съжаление не на всяко заболяване можем да му намерим решението...често се налага повече упорство и търпение.

Clover

Мнение от Clover » 15 окт 2011 11:48

Д-р Цончев, колита лекува ли се? Има ли хора, които завинаги са се справили с него?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 окт 2011 15:18

Обикновено се стига до ремисия, т.е. момент когато няма оплаквания, като е възможно понякога да се проявяват такива.

Clover

Мнение от Clover » 27 окт 2011 22:18

Благодаря за горния отговор. Д-р Цончев има много противоречиви мнения, за това как алоето влияе върху колита. В интернет горещо се препоръчва, но хора с колит казват, че го раздразнява още повече. Какво е вашето внение? Също така пия ябълков пектин от скоро, но ме боли повече, това нормално ли е, след като не ме боли от плодове съдържащи пектин?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 окт 2011 20:01

Според мен - не. но това е само мое мнение.

huhilan

Мнение от huhilan » 20 дек 2011 23:46

Здравейте, за да не отварям нова тема ще опиша и моите проблеми тук. Какъв е моя случай , за да стане по ясно живея в испания не в БГ, и затова вече не издържам и търся помощ. Завършил съм художествена гимназия и академия учил съм 8 години анатомия и познавам достатъчно добре човешкото тяло и не виждам никакво логично обяснение на проблемите които имам затова искам да попитам тук. Болките в корема може да се каже в цялата долна част доста силни 3 пъти бях в бърза помощ :), първоначално всики лекари казваха ГАЗОВЕ, но аз не бях на това мнение защото когато има газове движението и разходката ти помагат а при мен ефекта е точно обратен, след най-малкото физическо натоварване ( излизам за да купя хляб 500м отиване/връщане) и след това аз съм на земята легнал сгънат , почти бял и потящ се от болка. Направиха ми изследвания на кръвта,орината абсолютно перфектен никакви забежки, всичко е в нормите в средата межну минимума и максимума, изписаха ми дуспаталин който на втория ден аз спрях защото - това беше 2-я път като ходих до бърза помощ, след първия ден бях зле , след втория просто ужасно зле без дори да съм ходел работя като гафичен дизайнер и цял ден седя. Онзи ден ме пратиха на ренген, при което на мен ми се наложи да вървя около 600 м от колата до болницата и в 30 мин докато чаках да ми дойде реда аз неможах да се кача на масата за снимка, оттам ме взеха с количка и ме закара пак в бърза помощ. Случих този път на доктор който ме прегледа и каза че ще ме прати на доктор вътрешни болести, но като си поговорихме повечко ме накара да легна пак и ме натисна точно над пениса където се свързват коремните мускули с тазобедрената кост, при което аз подскочих, той каза че не съм за вътрешен а за травматолог и на листа който видях бе написана диагноса: Osteocondritis a nivel de sinfisis del pubis. Дадоха пак хапчета " омепразол" и dexibuprofeno"(Seractil 400mg) за сега 4 дни продължавам с болките сега пиша сгънат на леглото:)
Нямам температура, нямам диария, нямам повръщане, не съм изгубил апетит, Ходя всеки ден нормално до тоалетна, изпускам достатъчно газове, нямам нито един симптом за нещо по чарвата.
Ако наистина имах някакъв възпалителен вътрешен процес то левкоцитите ми трябваше да са в повече а те са в нормите нямам логично обяснение. Благодаря предварително за отговора по темата.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 дек 2011 23:26

Е в крайна сметка хората са поставили диагноза остеохондрит на симфизата.

huhilan

Мнение от huhilan » 26 дек 2011 12:53

Д-р Цончев, благодаря за изчерпателния отговор - Да хората са ми поставели диагноза, нямам медицинско образование, незнам вярна ли е, незнам какво да очаквам от това, лекува ли се, какво представлява, толкова ли трябва да е болезнено, на тези въпроси не мога да си отговоря, поради тази причина търся отговор тук и друго мнение, а Вие ми отговарята по същина начин както би отговорил всеки един нормален човек, " в крайна сметка хората са поставили диагноза" това и аз го знам, както и всички други които са прочели това което написах, Но все пак Благодаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 дек 2011 18:19

Вие сега поставяте тези въпроси - по-горе описвате състояние...
Няма как да знам дали е вярна тази диагноза, но това, което описвате като болка може да се обясни с една такава диагноза, като няма как да кажа колко трябва да е болезнено - това зависи от степента на изменения в лонното съединение. Левкоцитите в такъв случай не трябва да се очаква да са повишени, тъй като това не е остро възпалително заболяване, вероятно се е развивало с години и в последно време се е обострило.
В случая сте направили и други изследвания и прегледи, които доколкото разбирам отхвърлят друго заболяване.

Miglena_naumova

Мнение от Miglena_naumova » 23 яну 2012 23:23

Доктор Цолов,
Вие препоръчвате д-р Цолова, но аз съм възмутена от нея. Тя може би се държи нормално,
само когато си платиш прегледа.

Отговори

Върни се в “Търся лекар”