ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Болка в ляво на корема

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Firefly

Болка в ляво на корема

Мнение от Firefly » 16 фев 2011 12:44

Здравейте,
от вчера ми се появи странна болка в ляво, някъде под бъбрека предполагам, защото е ниско - където започва крака. При движение ме боли и особено при навеждане и свиване на корема. Болката е поносима все още. Не съм сигурен дали не е бъбрек, но преди година имах бъбречна криза точно на левия бъбрек, но тогава направо си ме сви. Сега болката се появи вчера, днес е по-силна. Възможно ли е да е апандисит, въпреки че четох болката била в дясно, а не в ляво?

Намирам се в чужбина и въпросът с лекаря стои малко сложен, така че се надявам да имате някои идеи преди да стане наложително да търся болница.

Благодаря.

д-р Цончев

Re: Болка в ляво на корема

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2011 07:11

С голяма вероятност не е апендицит. Но за да се каже с по-голяма достоверност следва да се направи преглед и ехография на корем.

mobile83

Мнение от mobile83 » 21 мар 2011 19:36

Аз също имам подобни болки, но при мен се появяват и изчезват. Болката е долу вляво, нито отпред, нито отзад, а някакси отстрани. Започва оттам, а в последствие се качва нагоре и обхваща гърдите и понякога дори гърба. Когато се стигне до там, болката е непоносима и единственият начин да премине е ако легна. Ходила съм на лекари няколко пъти, така и нямам поставена диагноза. Просто не знам какво да правя вече :cry:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 мар 2011 17:27

Продължавате да ходите, докато се намери решение на проблема.

radostcheto78

Мнение от radostcheto78 » 24 юли 2011 18:20

Здравейте-ето и моят проблем-имам болки в корема които в продължение на месец бяха по слаби и поносими-но сега са по чести и непоносими.Отидох на преглед при хирург-при прегледа той каза че в ляво на корема при натискане пръстите му подскачат и се усеща някакъв пулс.Съмняваше се за аневризма на кръвоносен съд.Каза ми да направя скенер с контраст-направих го-всичко което показа скенера беше нормално освен двете кисти в двата бъбрека-но болката не може да е от тях.И така пак отивам при хирурга вече с резултатите от скенера.Той отново твърди че става въпрос за кръвоносен съд и че не може да ми помогне а ме праща в университетска болница във Варна.От там джипито ме прати на гинеколог-и там всичко е нормално.След това отидох на гастоендокриниолог-там ми казах че трябва да ми направят някакво изследване което струвало 150 лв.аз отказах.Във вторник съм на друг преглед.Диагноза не могат да поставят-искам да отбележа че съм от Бургас.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2011 13:48

Какъв е въпросът в случая?

radostcheto78

Мнение от radostcheto78 » 25 юли 2011 18:11

Д-р Цончев,въпросът ми е какво може да е причина за тази болка?Снощи ходих до спешното-болките бяха много силни-сложиха ми система и отшумяха.Вие в коя болница бихте ми препоръчали да отида?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2011 19:54

Ехография на коремни органи правена ли е?

radostcheto78

Мнение от radostcheto78 » 25 юли 2011 20:23

Да ехография е правена точно преди скенера.Казаха ми така-съжалявам но в червата има газове и нищо не може да се види.Вие мислите ли че става въпрос за аневризма?Сега отново съм с болки-е не знам как ще изтрая да се съмне

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2011 20:28

Ком момента не виждам причина да се мисли за аневризма, най-малкото тя "не боли". Добре да се вземе активен въгленза да се махнат газовете и да сенаправи нова ехографи.

radostcheto78

Мнение от radostcheto78 » 25 юли 2011 20:42

Благодаря Ви много за отговора.Но все пак скенера не е ли достатъчен като изследване?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 юли 2011 20:39

Трудно е да отговоря на такъв въпрос, зависи от скенера, от скенериста, от това, което се търси, от програмата с която се търси и т.н. Факт е, че понякога не е достатъчно.

Clover

Мнение от Clover » 25 авг 2011 18:51

Здравейте! Съжалявам, че пиша в тази тема за моя проблем, но не успях да направя отделна.
Имам огромен проблем свързан с ужасно силни болки в корема. Отакакто се помня ме боли корема, но с течение на времето болките стана ужасно силни и се изместиха. Първоначално, когато бях малка ме болеше остро долу в ляво и повръщах. Лекарите от бърза помощ казваха колики и така до следващата криза. Цял живот имам запек. Когато бях на 10 болките стаха препасващи отдясно на пъпа и цялото дасно подребрие. Усилват се от движение, след дефекация и от обръщане в леглото, от глад. Сега се старая да овладея запекът със системно консумиране на плодове, но пак ужасно боли. Успоредно с това във времто и килограмите се качиха. Сега съм на 20 и не мога да пазя диети нито да спортувам и да живея нормално. Имам СПЕШНА нужда от помощ. Не издържам повече болките и проблемите, които ми създава заседналият живот. Всичко това се отразява и на психиката ми. Моля да ми обърнете внимание и да ме насочите към специалист, който наистина е добър и би обърнал внимание на болката ми, а не на килограмите пренебрегвайки болката, защото те са следствие от първопричината. Ако се интересувате мога да напиша по - подробно в друг пост при какви лекари съм ходила и какви изследвания са ми правили. Надявам се да ми отговорите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 авг 2011 19:57

В София?

Clover

Мнение от Clover » 27 авг 2011 10:20

Да, в София е удобно.

Отговори

Върни се в “Търся лекар”