ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Какъв лекар ми е нужен?

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

д-р Цончев

Re: Какъв лекар ми е нужен?

Мнение от д-р Цончев » 20 фев 2013 13:25

Моля, успех!

kalinikol

Мнение от kalinikol » 15 мар 2013 09:34

Здравейте,на дъщеря ми се появява от 3 години лека подутина на ръката над дланта -близо до китката.Водихме я на ортопед тогава и изписаха Диприлийф да се маже и студени компреси,подутината изчезваше за около 4-5 дни.Но от 2 дена се появи отново тази подуина -с значиелно по-големи размери /диамеър-около 3см.и височина около 1,5см./ назначените и процедури не помагат.От време на време каза че изпитвала болка ,дъщеря ми е 15 годишна и с диабет от 11 години.Сега се сещам че преди 6 години имаше подут среден пръст на ръката-беше санал като бомбичка и в Бургас искаха да я оперират защото имала "Щракащ пръст"/каквото и да значи това/ диагнозата я поставиха само с преглед без никакви изследвания,направих рентген на ръката на своя глава и веднага я закарахме във Варна ,а там буквално ми се изсмяха на диагнозата.Имала възпаление на сухожилието,най-вероятно от автолета и от Варна и назначиха студени компреси и Диприлийфа.
Четох в интернет и прилича досущ на ганглионова киста,възможно ли е да е това?
Може ли да се получи от диабета /да подчертая че е с добър конрол за пубертетска възрас-гликиран хемоглобин-6,8/?
Към кого да се обърна отново към ортопед или консултация с ендокринолог първо?

Lidi

Мнение от Lidi » 15 мар 2013 10:45

При мен се получи такова подуване - средния пръст и китката, от мишката на компютъра.
Възпалени сухожилия - тендовагинит, синдром на карпалния нерв. Някакви такива бяха предположенията.
Споменаваха за обездвижване на ръката, за операция, за друго лечение, но аз се лекувах с иглотерапия и ток при невролог (д-р Нели Димкин - Варна - има координати в интернет). Доста бързо се оправи ръката.

Marga1

Мнение от Marga1 » 19 май 2013 08:04

Здравейте, от близо два месеца съпругът ми е с обриви за които кожните лекари при които ходихме казаха ,че е уртикария.Започна диета по препоръка на лекарите и приемаше лекарства за алергия.Оривите намаляха, но не изчезнаха и не можем да установим от каква храна се влиаят тъй като се появяват почти при всяко включване на нова храна след захранване.Тестване за алергия не сме правили защото до преди три дни пиеше клемастин и аериус.Снощи след като леко се удари на един стол по гърба му излезе голяма буцчка на гърба.Според мен трябва да търсим и друг специалист не само кожен лекар, но какъв?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 май 2013 07:56

Може да се потърси консултация и с алерголог.

cunamucuna

Мнение от cunamucuna » 22 ное 2015 01:01

Здравейте също имам проблем,които не могат да открият.Започна още през август ,ниско долу в корема и областта на яйчниците,но не отвътре а подкожно чувствам парене и бодежи и опъване,които при движение се появяват а в покой почти изчезват след това започнах да усещам това парене и в левия хълбок.Понякога ми се появява,понякога не ,а най-вече на работа при двжение или и като вървя (например когато отивам да накупя).Пак започнаха и проблеми и с таза,болки ниско в ляво по дължината на гръбначния стълб и към левия крак,след това усещах електрически импулси и като бодване ту в крака,ту в таза ,ту в левия хълбок.Проблемът е ,че незная дали паренето отпред има нещо общо с болките в гърба отзад,понякога ми се е появявало само едното а понякога и заедно.Бях на гинеколог 3 пъти и трите пъти ми каза,че всичко е наред.На хирург неможа нищо да намери и ме изпрати на невролог,там си мислеха че имам блокиран прешлен,написаха ми рехабилитация и Diclofenac a Gujacuran,но не ми помогна ,правиха ми магнитен резонанс на мозъка и шийните прешлени(незнам защо след като ме боли долу) и още чакам на някакви изследвания,но и той незнае дали изобщо е неврологичен проблем ,защото ми казаха че болките ми не са типични.Незнам към какъв специалист да се обърна а това парене не престава и ми пречи в работата...насочете ме ,моля...

cunamucuna

Мнение от cunamucuna » 22 ное 2015 01:11

П.С: Понякога незнам дали си въобразявам ,но на местата ниско в лявп в корема където пари като се пипам усещам като малки твърди образувания и понякога този бодеж слиза чак долу към слабините.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 ное 2015 18:42

Според мен проблема е по-скоро за невролог.

Гено

Мнение от Гено » 25 май 2016 18:04

Търся лекар който да се наеме да оперира злокачествен тумор на панкреаса.

Гено

Мнение от Гено » 25 май 2016 18:06

Или друго алтернативно лечение.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 май 2016 13:26

Проф. Владов, ВМА, като първо предложение.

Diana3636

Мнение от Diana3636 » 09 сеп 2016 10:36

Здравейте. Имам нужда от съвет. От няколко дни имам странен проблем със стомаха. Моля, препоръчайте ми лекар при когото да отида. Моля!

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 09 сеп 2016 17:25

За стомаха - гастроентеролог.

Какъв е този проблем?
д-р Стефанов

Отговори

Върни се в “Търся лекар”