ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Какъв лекар ми е нужен?

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

д-р Цончев

Re: Какъв лекар ми е нужен?

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2010 23:15

Добре е да опишете по-подробно до каква степен са възстановени движенията. При такива операции не се очаква рязко подобрение. Обикновено то настъпва след месеци, необходими за възстановяване на невралните структури.....а и те не винаги се възстановяват независимо от качеството на оперативната интервенция.

sisi72

Мнение от sisi72 » 06 окт 2010 19:49

Всъшност има леко подобрение.Стъпалото вече не висва,а е леко повдигнато на горе,но пръстите все още не мърдат.Доктора ни обясни ,че въстановяването е много трудно от 6 до 9 месеца.Просто резултатите ме притесняват и думите на невролога.Загубихме 4 месеца докато открият кистата.По думите на хирурга който го оперира "доста сме се забавили и трябваше да бъде премахнат част от нерва".Страхувам се пак да нее много късно и този път да не може нищо да се направи.Аз испратих и двете ЕМГ-та на д-р Габровски,но той сигурно е зает или не съм испратила правилно съобщението.Ако трябва ще напиша изследванията и тук.Невролога ни испраща в Инстамбул,но аз мисля ,че и в България има добри специалисти ,които вършат чудеса.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2010 09:35

Той е в чужбина...
Мога да препоръчам добър невролг в ИСУЛ.

sisi72

Мнение от sisi72 » 07 окт 2010 17:47

Да,ако можете да ми препоръчате.Много ви благодаря за отделеното внимание и съвети.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 окт 2010 13:52

София, ИСУЛ, Клиника по неврология - проф. Даскалов.

danSN

Мнение от danSN » 01 окт 2012 09:52

Здравейте д-р Цончев!
От близо година имам проблем с гърлото. Нямам кашлица, не е зачервено, но имам почти постоянно някаква храчка. Имам чувството, че шията ми е отекла, но не е. Понякога имам е леки болки в ухото, което често заглъхва.
Преди година изкарах херп-ангина, а проблемите започнаха след това. Имах около носоглъдката някаква пъпка, която ме болеше. Ходих на ехография на щитовидна жлеза и всичко е нормално.

Благодаря ви предватително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 окт 2012 07:38

УНГ гледал ли е скоро гърлото?

danSN

Мнение от danSN » 05 окт 2012 13:41

Благодаря Ви!

Да, във вторник се консултирах. Казаха ми, че гърлото и ушите са добре. Обясних, че гърлото не ме боли, но имам постоянно храчка и чувствам непрестанен дискомфорт и подуване на шията. Изписаха ми Salvigol, който взимам вече 4-ти ден, но няма подобрение. Пия чай от мащерка, но няма резултат.

danSN

Мнение от danSN » 05 окт 2012 14:05

Здравейте отново!

Забравих да добавя, че ми изписаха и друго лекарство - AERIUS 5мг, което трябва да взема в случай, че няма подобрение.
Прочетох листовката на това лекарство и видях, че е за възпаление на носните пътища. Аз нямам хрема, кашлица и зачервено гърло. Проблемът ми е отхрачването и постоянния дискомфорт.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2012 20:43

Според мен е добре да го използвате след като лекаря е преценил че е подходящо.

danSN

Мнение от danSN » 08 яну 2013 15:39

Здравейте д-р Цончев!

Пиша ви отново, след като изпих всичко предписано. Ефект няма. Основен проблем в момента ми е лявото ухо, което е заглъхнало от 4 месеца. От 2 месеца имам и подутина в ляво, под челюстта. Мисля, че чувството на стягане в шията е това подуване. Напипвам топченце, колкото грахче. Личната лекарка каза, че е сливица, но явно не е. Гърлото не е червено, не ме боли. Ухото не боли, но постоянно го чувствам заглъхнало и топло. Вчера бях на УНГ. Остана да ми кажат само, че си въобразявам. Лекарката ме прегледа и прецени, че ми няма нищо. Подутината не била никаква сливица, а слюнчна жлеза. Аз попитах дали е нормално да е подута лявата, а дясната дори не се напипва. Отговорът беше, че всяка жлеза е различна, а тази пораснала повече. Предполагам, че има причина...
Има ли причина да се притеснявам? Да търся ли друг лекар?

Благодаря ви!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 яну 2013 17:43

Вероятно нямате причина за притеснение щом и според УНГ няма нещо значимо.

Zdravka86

Мнение от Zdravka86 » 19 фев 2013 15:16

Здравейте, от около месец по ръба на езика имам лека подутина, която е с големина по-малка от лещено зърно и я усещам при определено положение на езика. На външен вид няма възпаление или нещо друго, освен една бяла ивица в близост до мястото, където усещам подутината (пак по ръба). Ивицата се появява от време на време. Боли ме целят език или ту по единия ръб, ту по другия, ту в основата и в областта под езика. Ходих при двама стоматолога - единия каза, че ми няма нищо, а другия - имала съм увеличени папили по средата на езика и тази бяла ивица и подутината били от прехапване; обясно ми, че се получавали кистички при травма и че сами се "пуквали" и разсейвали след това. Тази седмица ще ходя да ми вземе секрет. Да, обаче това предължава прекалени дълго, пък и болките оттук оттам .......... вече ми омръзна. Моля, кажете към какъв специалист да се обърна. Явно стоматолог не е вариант.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 фев 2013 20:47

УНГ е правилния специалист`

Zdravka86

Мнение от Zdravka86 » 19 фев 2013 23:58

Благодаря Ви много за отговора!

Отговори

Върни се в “Търся лекар”