ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Какъв лекар ми е нужен?

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

tanixima

Какъв лекар ми е нужен?

Мнение от tanixima » 15 апр 2010 16:23

Здравейте!
Напоследък, за жалост все по-често , изпитвам странна за мен болка, която мога да оприлича единствено на болката, която се изпитва, когато при поемане на течност същата влезе в "кривото" гърло. Проблема е , че това се случва без да поемам течности и храни, дори когато спя.Неприятна е и трае около 5-10 минути.Нямам идея какъв специалист да потърся, затова се обръщам към вас. Ще съм ви благодарна ако ме насочите.

cveteto70

Re: Какъв лекар ми е нужен?

Мнение от cveteto70 » 15 апр 2010 17:44

трябва да отидете на -уши-нос и гърло.трябва добре да се огледа гърлото ви и ако трябва да се вземе секрет.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2010 14:22

Възможно е да се касае за епизоди на езофагоспазъм, и ако е така, необходимият специалист е гастроентеролог.

sisi72

Мнение от sisi72 » 29 апр 2010 21:51

Водя сина си по доктори и терапии от 4 месеца"увреждане на n. fibularis" и резултата е никакъв.Детето не може да вдигне пръстите на краката нагоре.Ходихме на ортопед и той ни прати при невролог.Незнам към какъв специалист да се обърна.Моля ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарна.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2010 12:21

Как се е получило това увреждане?

sisi72

Мнение от sisi72 » 30 апр 2010 20:49

Никой не може да ми каже.Нее боледувал скоро от ангина ,не си е чупил крака или някакви други травми сериозни.Докторите предполагат ,че е от леко навяхване.Той обича да играе мач и много бяга.А в къщи винаги седеше на земята върху краката си.Започна с болка на крака от външната страна на коляното до глезена.Чуствителноста на отдолната страна на ходилото си я има ,а от горната страна е много малка.Болка в момента няма, но неможе да извие ходилото нагоре както е при нормален вървеж.След две терапии по 10 процедури започна да движи 2и3 пръст ,но след третата терапия спря отново да ги движи.Правиха му някакви стимулации на нерва.
Незнам дали успях да обясня точно проблема.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 май 2010 08:08

Така, както го описвате прилича на травматична увреда на нерва. Добре е да се направи консултация с невролог, евентуално ЕМГ или други изследвания за нервна проводимост. Като цяло терапията е това, което правите до момента - физиотерапия и стимулация, възстановяването в такива случаи е бавно, изисква се време и търпение. Трябва да се помисли за причината, довела до тази увреда - хронично притискане при неправилна позиция, физическо натоварване с прерастежение - и да не се допуска ново травмиране, т.е. да се пази крака.

sisi72

Мнение от sisi72 » 01 май 2010 10:41

Много благодаря,донякъде успяхте да успокоите притесненията ми.Терапиите ни бяха изписани от невролог но емг не ние правено,само снимка на крака и кръвни тестове.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 01 май 2010 11:32

Бих искал да добавя един пример. Наскоро четох, че мускулната треска не се основава на наличие на млечна киселина в мускулите, а на това, че при рязко натоварване на мускула, той увеличава своя обем и притиска нервите които го инервират, затова стои постоянно възбуден и се получава характерното наболяване.
Споменахте че вашият син е футболист. Напълно е възможно, както спомена д-р Цончев, при хиперекстензия (преразтежение) на някой от мускулите или сухожилията, в резултат на което може да се притискат разклоненията на нервус фибуларис, които се намират по дорсум педис (демек гърба на ходило, демек това отгоре) и при притискането им се е получило заслабената инервация, поради което намалява чувствителността в ходилото.
Всъщност с целия си този пост направих резюме, с което си тренирам познанията по анатомия и клиничните случаи. Извинете, ако преча. Физиотерапията трябва да продължи, много е важно раздвижването. Преди време четох за някаква електроанестезия, която се използва като анестетик в крайниците. Няма ли някакъв аналогичен начин, по който да се провери и проводимостта на нервус фибуларис по крайните му кутанеозни клончета, които фактически смятам, че са увредени?
д-р Стефанов

sisi72

Мнение от sisi72 » 03 май 2010 18:42

Направих ме консултация с друг лекар ортопед и той откри нещо което другия ортопед и невроложката не видяха.Отвъншната страна на коляното /от където започваше болката на крака/има малък втвърден участък колкото нокътя на големия пръст на ръката.Сега ще правим ЕМГ и скенер, за да се види каквое.Но доктора смята,че то притиска нерва и затова няма чуствителност крака.Незнам какво да правя ако ми кажат за операция,да не стане по-лошо.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 май 2010 10:53

Ако притиска нерва е по-добре да се оперира.

sisi72

Мнение от sisi72 » 01 юни 2010 19:46

Направих ме ЯМР ,диагнозата е-екстраартикуларна ганглион киста вляво латерално около тибио-фибуларната става с компресия на пероналния нерв.Трябвало да се оперира.Хирург ортопед или неврохирург?Можете ли да ми препоръчате някой,и най вече как да се свържа с него?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 юни 2010 06:21

Ортопед.
В София ли търсите специалист?

sisi72

Мнение от sisi72 » 03 юни 2010 19:27

Ние сме от Балчик.Стига да е добър и в София ще доидем.

sisi72

Мнение от sisi72 » 04 окт 2010 22:41

Направихме операцията.Кистата и част от нерва/надлъжно /са били отстранени.Месец след това направихме първата електромиография.Показателите бяха добри според доктора,нерва реагира.След още един месец и половина направихме втората електромиография.Единият от показателите е продължил да расте ,а другия е спаднал.Доктора който ни оперира каза ,че това не трябва да ни притеснява,но невролога който направи електромиографията каза,че това нее добре.Незнам на кого да вярвам сега.И какво да направя от тук нататък.Моля ви дайте ми съвет.

Отговори

Върни се в “Търся лекар”