Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Седящи, но в добро здраве!
Какво трябва да добавите към ястието?
Как можете да повлияете на състоянието?
Специалистите препоръчват енергичните тренировки
реклама

изкривяване на носната преграда

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

изкривяване на носната преграда

Мнениеот ani_brv » 17 Сеп 2009 12:43

Имам проблем с изкривяване на носната преграда. А също така и с ушите - възпаление, хлътване на тъпанчетата и намален слух понякога.От няколко години особено нощем трудно дишам през носа и спя с отворена уста. УНГ специалист ми каза че трябва оперативно да се изправи преградата.С капките явно не става, облекчава за няколко часа. Трябва ли снимка или скенер за да се докаже изкривяването?
В кой сезон това е възможно, има ли рискове от операцията, заплаща ли се по пътека, кои са специалистите за Варна. Хлътването на тъпанчетата също ли е от това, ще се оправи ли и този проблем.
Колко е престоя в болница и след операционното възстановяване?
Ако не си направя тази операция какви са последствията и до колко годишна възраст е удачно да се оперира човек?
Ако някой е минал през това препятствие моля да сподели.
ani_brv

Re: изкривяване на носната преграда

Мнениеот д-р Цончев » 18 Сеп 2009 15:29

Трябва ли снимка или скенер за да се докаже изкривяването?
достатъчно е рентгенография.
д-р Цончев

Мнениеот ivanovbg » 01 Окт 2009 21:55

Ако ви се налага операция моят съвет е да отивате в София. Преди дни на мен ми извадиха киста от основата на десен максиларен синус. д-р Орлин Стоянов (от ИСУЛ) ми направи операцията. Много добър лекар и човечен!
ivanovbg

Мнениеот zunio » 05 Ное 2009 18:34

Таква операция се прави в повечето болници така,че не е необходимо да ходите до София.Снимката,която се прави е на околоносни кухини-добре се вижда костната част на носната преграда.Обикновенно е по клинична пътека и престоя в болница е 2-3 дена след операцията,в зависимост от това колко се държат тампоните в носа
zunio

Мнениеот ani_brv » 27 Ное 2009 23:44

благодаря и за малкото коментари скоро във вестниците четох за осакатено девойче от пазарджик след операция по премахване на полипи
знаете ли дали подобни операции извършени по безкръвен път дали носят опасност за пациента? това момиче много е пострадало след проникване в черепа прави менингит ,осъкатява, припадъци, чак не ми се споменава страшно е. уж рутинна операция пък все пак е глава дали да се търси най квалифицирания специалист и в софия ли са само? ако не се изправи преградата и като в нашия случай конхите може ли да има проблем по-късно?
ani_brv

Мнениеот blader » 29 Ное 2009 17:48

Винаги има риск, винаги! Не случайно един професор-анатом е казал - човек винаги рискува, когато отваря Черната кутия. не е ала бала. ;) Няма такова нещо като рутинна операция. Тоест то има, но във всяка операция, дори да не е в краниалната част на човешкото тяло, има риск. ;) А изкривяването на носната преграда, ако разбирам правилно, ще е изкривяване на septum nassi osseum. Това изкривяване не знам как може да се случи, освен ако няма някаква фрактура, която да я е причинила. Правени ли са някакви изследвания? Препишете точно диагноза и анемнеза. С две думи - травматолозите би трябвало да се справят с проблема по наместването й... въпреки че не съм чул досега за "изкривяване". Счупване, да, то се оправя.
Medical student in Medical university of Sofia
Аватар
blader

Мнениеот zunio » 19 Дек 2009 14:15

Що за глупости-Травматолозите-те се занимават с крайници.За другите части на тялото се занимават съответните специалисти.Не е задължително да е изкривена само костната част-може и хрущялната или най-често и двете.Не е задължително да има предхождаща травма-няма и един човек на който носната преграда да е в срединно положение-просто при повечето изкривяването е малко и не дава никакви симптоми.Най-честото усложнение е кървене по време или след операцията и много по-рядко-хематом или абсцес на носната преграда или перфорация на преградата,но като цяло тези усложнения се срещат изключително рядко
zunio

Мнениеот blader » 20 Дек 2009 17:05

zunio, просто предполагах, че те може да се занимават и с този вид проблеми. ;)
Аватар
blader

Мнениеот blader » 20 Дек 2009 17:07

Травматологията не е наука за травми по крайниците, а за всички травми, свързани с травматологията! Това, че в БГ се е наложило като идея, че травматолозите лекуват само счупване на ръце, не значи, че и в света е така... Защо мислиш, че спешно отделение в болниците се нарича trauma 1, 2 ili 3 в зависимост от броя на отделенията, а не emergency примерно? ;) Защото там работят травматолози, които не се занимават само със счупване на радиус примерно!
Аватар
blader

Мнениеот ani_brv » 20 Дек 2010 15:26

Благодаря за споделените мнения. Все още не сме предприели нищо по обективни причини, но състоянието не се е променило - кървене от носа, трудно дишане, особено нощем. Разбирам, че има риск, това е в главата естествено. Моето мнение се потвърди, трябва да се оперира. Нямаме снимка, единствено няколко прегледа но и тримата лекари бяха единодушни - изкривяване. не знам до колко е различно дали е на конхите или на носа. Пак обеснявам имаше обективни причини за да не извършим операцията до сега. Проучваме и клиниките. Надяваме се да стане по безкръвен метод. Освен ВМА разбрах, че това е възможно в Окръжната болница "Света Анна" във Варна. Д-р Димитър Габровски е шеф на отделението. Може ли да стане във Варна, споделете за операцията, за екипа там.
ani_brv

Мнениеот azzz » 06 Юли 2011 17:01

Здравейте! При мен проблема е, че дясната кост на носната преграда е по изпъкнала, ако така мога да го формулирам и се получава леко увисване от дясната страна на носа, което е дразнещо. Някакви мнения? Ще съм много благодарна!
azzz

Назад към Търся лекар