Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Задържа ефектите дори след спирането му
Не просто на лошо стечение на обстоятелствата
Ако се усещате лабилни, излезте навън за набавяне на витамин D!
реклама

Отоневролог

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Отоневролог

Мнениеот nediv2 » 05 Фев 2007 11:36

Имам проблем с ухото (шум) след операция от отосклероза. Може ли някой да ми препоръча отоневролог?
nediv2

Мнениеот scoorpion » 14 Мар 2007 16:28

Мисля, че в Транспортна Болница има добри отоневролози. Преди много време ги посещавах, заради шум в ухото. Също можеш да се консултираш с проф. Едрев (УНГ специалист) от същата болница.
scoorpion

Re:

Мнениеот nediv2 » 15 Мар 2007 17:39

Благодаря за отговора. Оперирана съм в Транспортна болница от проф. Едрев и за това исках да се консултирам с независим специалист и най-вече с отоневролог. Доколкото разбрах отоневролози има само в МБАЛ "Царица Йоанна", Военна болница и Трета градска. В Транспортна болница са само УНГ специалисти, но може и да греша. Поздрави.
nediv2

Мнениеот melani » 22 Мар 2007 11:17

Здравейте!И аз се намесвам в темата,защото страдам от шум в ухото.Трябва да ме прегледа отоневролог.Има ли подобен специалист в Бургас?
melani

Мнениеот nediv2 » 26 Мар 2007 10:33

Здравей Мелани. За съжаление не мога да ти кажа дали има отоневролог в Бургас. Надявам се някой да може да те посъветва. Не знам дали не е по-добре да се консултираш първо със специалист УНГ, защото шумът в ухото е симптом на някои заболявания, каквото е отосклерозата. Не мога да съм категорина, тъй като зависи какви са другите ти оплаквания. Дано някой ти помогне. Успех!
nediv2

Мнениеот iu21383 » 19 Апр 2007 11:07

Здравейте и аз в момента се интересувам от УНГ или/и невролог или/и отоневролог. След предглед при очен лекар се установи, че болките ми в областа на клепача не идват от окото. По същото време в което се появи болката над клепача и подуването му се появи и болка в ушите (повече дясното) които се разпространяват към главата и с това и главоболието. Не много силно но постоянно. (носа ми е запушен постоянно но това си го имам от много време и не знам дали има връзка) Ходила съм на УНГ(изключително незаинтересован "специалист") и затова в момента търся друг. За проф. Едрев съм чувала добри неща, но как да се свържа с него? Може ли някой да ми препоръча доктор. А ако са в една клиника/болница ще е най добре, може би причината е някаква комплекса и аз не знам... но всеки доктор ме пита другия какво е казал... Мерси предварително.
iu21383

Мнениеот nediv2 » 23 Апр 2007 10:40

Здравей iu21383. Възможно е проблемът ти да е свързан с ушите, но може и да идва от носа или гърлото. Затова е най-добре, според мен, да се обърнеш първо към УНГ специалист. Телефонът, на който можеш да се обадиш за час при проф. Едрев е 932 32 32 - регистратура. Можеш да се консултираш и с отоневролог. Имам координатите на д-р Тодор Широв. Адресът е ул. Бяло море 8 - Университетска болница " Царица Йоанна", тел. 943 25 52. Пожелавам ти успех и стискам палци да не е нещо сериозно!
nediv2

Мнениеот melani » 23 Апр 2007 14:18

nediv2 написа:Здравей Мелани. За съжаление не мога да ти кажа дали има отоневролог в Бургас. Надявам се някой да може да те посъветва. Не знам дали не е по-добре да се консултираш първо със специалист УНГ, защото шумът в ухото е симптом на някои заболявания, каквото е отосклерозата. Не мога да съм категорина, тъй като зависи какви са другите ти оплаквания. Дано някой ти помогне. Успех!

За отосклероза ми направиха изследване в Бс и се оказа,че няма причина за притеснение.Посетила съм УНГ и невролог,но нямам открита причина за шума в ухото.За това искам да се консултирам с отоневролог,а такъв в града няма.Ще трябва да търся специалист в друг град.
melani

Мнениеот iu21383 » 24 Апр 2007 09:58

Благодаря ти nediv2. Дано наистина де не е нещо сериозно :? ходенето по доктори е ужасна работа :(...
iu21383

Мнениеот nediv2 » 25 Апр 2007 09:11

melani написа:
nediv2 написа:Здравей Мелани. За съжаление не мога да ти кажа дали има отоневролог в Бургас. Надявам се някой да може да те посъветва. Не знам дали не е по-добре да се консултираш първо със специалист УНГ, защото шумът в ухото е симптом на някои заболявания, каквото е отосклерозата. Не мога да съм категорина, тъй като зависи какви са другите ти оплаквания. Дано някой ти помогне. Успех!

За отосклероза ми направиха изследване в Бс и се оказа,че няма причина за притеснение.Посетила съм УНГ и невролог,но нямам открита причина за шума в ухото.За това искам да се консултирам с отоневролог,а такъв в града няма.Ще трябва да търся специалист в друг град.

Мелани, ако искаш обърни се към д-р Широв, на когото съм посочила координатите по-горе. Ако намеря друг отоневролог ще те информирам. Поздрави и успех!
nediv2

Мнениеот melani » 25 Апр 2007 10:53

Благодаря ти!
melani

Мнениеот iu21383 » 07 Май 2007 13:21

Здравейте отново, отидох на доктор и ми направиха снимка със съмнение за синузи. Личната спомена че ако не се окаже това е възможно да бъде възпаление на нерв - не мога да цитирам точно кой за съжаление - триалис трифициалис ... Снимката ще стане утре, но аз се интересувам от това какво е лечението на синузита, как протича и какво е лечението на така наречените невралгии, стават ли хронични, човек постоянно ли пие хапчета. Знам че нервите се възтановяват най бавно, но каква може да е причината за възпалението? и това опасно ли е? благодаря ви за информацията.
iu21383

Мнениеот nediv2 » 22 Май 2007 09:37

За съжаление iu21383, не мога да ти кажа нищо, знам само че синузита не е толкова страшен, а възпалението на нерв, както и ти казваш се лекува бавно. Успех и дано лечението има ефект.
nediv2

Мнениеот iu21383 » 22 Май 2007 16:11

Здравейте,
ходих на невролог преди УНГ (просто така се случиха прегледите) - невролога ми изписа Deanex и фламексин един път на ден в продължение на 10 дни :-( пия вече 5 ден, главоболие не съм имала откакто почнах да пия хапчетата, но болката над окото си остана :-(. Какво ли може да бъде това? Струва ми се безмислено пак да започна да ходя на очен, после УНГ ... съвсем се оплетох :-((((. Личната ми ме прати на невролога със съмнение за възпаление на нерв, чието име така и не запомних :oops: , но ако е това защо хапчетата не помагат :?
iu21383

Re: Отоневролог

Мнениеот panov2 » 07 Ное 2008 22:44

Диагноза отосклероза бинокуларис декстра .Здравей на този който ми чете написаното.Историята е дълга и не искам да я разказвам.Опериран съм преди 10 години от отосклероза в Плевен .Не чувах с дясното ухо ,след операцията контактувах нормално допреди 3 години.Появи се заглъхване и силно намаление на слуха . Имам слухов апарат но той произвежда много силен звук въпреки ,че ми е предписан от лекар.Като си запуша носа и се надуя за около 15-20сек.чувам нормално и след това ушите ми пак заглъхват.Почти не остана лекар-специалист от Плевен който да не ме е консултирал.Имам изследване на скенер което отчита изкривяване в носната кухина.От 3 години нямам хрема и дишам през носа относително трудно.Сутрин при ставане напоследък забелязвам малка промяна към по-добре.Лекар ендокринолог изсказа мнение за нередности с крайни кръвоносни съдове по скенера.Специалистите УНГ дори и не поглеждат това изследване ,а директно -слухов апарат.Добе -но аз го имам, а не помага.Безкрайно бих благодарен ако някой може да ми каже къде да търся помощ.Живея от 25 години с тези проблеми знам ,че е неличимо но поне малко да чувам , а то все едно пищене...
panov2

Следваща

Назад към Търся лекар