Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Изглежда, че здравословното тегло предпазва мозъка
Не трябва да се отказвате от тях, а само да ги ограничите
Какво може да означава неприятната миризма?
реклама

Отоневролог

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Отоневролог

Мнениеот nediv2 » 05 Фев 2007 11:36

Имам проблем с ухото (шум) след операция от отосклероза. Може ли някой да ми препоръча отоневролог?
nediv2

Мнениеот scoorpion » 14 Мар 2007 16:28

Мисля, че в Транспортна Болница има добри отоневролози. Преди много време ги посещавах, заради шум в ухото. Също можеш да се консултираш с проф. Едрев (УНГ специалист) от същата болница.
scoorpion

Re:

Мнениеот nediv2 » 15 Мар 2007 17:39

Благодаря за отговора. Оперирана съм в Транспортна болница от проф. Едрев и за това исках да се консултирам с независим специалист и най-вече с отоневролог. Доколкото разбрах отоневролози има само в МБАЛ "Царица Йоанна", Военна болница и Трета градска. В Транспортна болница са само УНГ специалисти, но може и да греша. Поздрави.
nediv2

Мнениеот melani » 22 Мар 2007 11:17

Здравейте!И аз се намесвам в темата,защото страдам от шум в ухото.Трябва да ме прегледа отоневролог.Има ли подобен специалист в Бургас?
melani

Мнениеот nediv2 » 26 Мар 2007 10:33

Здравей Мелани. За съжаление не мога да ти кажа дали има отоневролог в Бургас. Надявам се някой да може да те посъветва. Не знам дали не е по-добре да се консултираш първо със специалист УНГ, защото шумът в ухото е симптом на някои заболявания, каквото е отосклерозата. Не мога да съм категорина, тъй като зависи какви са другите ти оплаквания. Дано някой ти помогне. Успех!
nediv2

Мнениеот iu21383 » 19 Апр 2007 11:07

Здравейте и аз в момента се интересувам от УНГ или/и невролог или/и отоневролог. След предглед при очен лекар се установи, че болките ми в областа на клепача не идват от окото. По същото време в което се появи болката над клепача и подуването му се появи и болка в ушите (повече дясното) които се разпространяват към главата и с това и главоболието. Не много силно но постоянно. (носа ми е запушен постоянно но това си го имам от много време и не знам дали има връзка) Ходила съм на УНГ(изключително незаинтересован "специалист") и затова в момента търся друг. За проф. Едрев съм чувала добри неща, но как да се свържа с него? Може ли някой да ми препоръча доктор. А ако са в една клиника/болница ще е най добре, може би причината е някаква комплекса и аз не знам... но всеки доктор ме пита другия какво е казал... Мерси предварително.
iu21383

Мнениеот nediv2 » 23 Апр 2007 10:40

Здравей iu21383. Възможно е проблемът ти да е свързан с ушите, но може и да идва от носа или гърлото. Затова е най-добре, според мен, да се обърнеш първо към УНГ специалист. Телефонът, на който можеш да се обадиш за час при проф. Едрев е 932 32 32 - регистратура. Можеш да се консултираш и с отоневролог. Имам координатите на д-р Тодор Широв. Адресът е ул. Бяло море 8 - Университетска болница " Царица Йоанна", тел. 943 25 52. Пожелавам ти успех и стискам палци да не е нещо сериозно!
nediv2

Мнениеот melani » 23 Апр 2007 14:18

nediv2 написа:Здравей Мелани. За съжаление не мога да ти кажа дали има отоневролог в Бургас. Надявам се някой да може да те посъветва. Не знам дали не е по-добре да се консултираш първо със специалист УНГ, защото шумът в ухото е симптом на някои заболявания, каквото е отосклерозата. Не мога да съм категорина, тъй като зависи какви са другите ти оплаквания. Дано някой ти помогне. Успех!

За отосклероза ми направиха изследване в Бс и се оказа,че няма причина за притеснение.Посетила съм УНГ и невролог,но нямам открита причина за шума в ухото.За това искам да се консултирам с отоневролог,а такъв в града няма.Ще трябва да търся специалист в друг град.
melani

Мнениеот iu21383 » 24 Апр 2007 09:58

Благодаря ти nediv2. Дано наистина де не е нещо сериозно :? ходенето по доктори е ужасна работа :(...
iu21383

Мнениеот nediv2 » 25 Апр 2007 09:11

melani написа:
nediv2 написа:Здравей Мелани. За съжаление не мога да ти кажа дали има отоневролог в Бургас. Надявам се някой да може да те посъветва. Не знам дали не е по-добре да се консултираш първо със специалист УНГ, защото шумът в ухото е симптом на някои заболявания, каквото е отосклерозата. Не мога да съм категорина, тъй като зависи какви са другите ти оплаквания. Дано някой ти помогне. Успех!

За отосклероза ми направиха изследване в Бс и се оказа,че няма причина за притеснение.Посетила съм УНГ и невролог,но нямам открита причина за шума в ухото.За това искам да се консултирам с отоневролог,а такъв в града няма.Ще трябва да търся специалист в друг град.

Мелани, ако искаш обърни се към д-р Широв, на когото съм посочила координатите по-горе. Ако намеря друг отоневролог ще те информирам. Поздрави и успех!
nediv2

Мнениеот melani » 25 Апр 2007 10:53

Благодаря ти!
melani

Мнениеот iu21383 » 07 Май 2007 13:21

Здравейте отново, отидох на доктор и ми направиха снимка със съмнение за синузи. Личната спомена че ако не се окаже това е възможно да бъде възпаление на нерв - не мога да цитирам точно кой за съжаление - триалис трифициалис ... Снимката ще стане утре, но аз се интересувам от това какво е лечението на синузита, как протича и какво е лечението на така наречените невралгии, стават ли хронични, човек постоянно ли пие хапчета. Знам че нервите се възтановяват най бавно, но каква може да е причината за възпалението? и това опасно ли е? благодаря ви за информацията.
iu21383

Мнениеот nediv2 » 22 Май 2007 09:37

За съжаление iu21383, не мога да ти кажа нищо, знам само че синузита не е толкова страшен, а възпалението на нерв, както и ти казваш се лекува бавно. Успех и дано лечението има ефект.
nediv2

Мнениеот iu21383 » 22 Май 2007 16:11

Здравейте,
ходих на невролог преди УНГ (просто така се случиха прегледите) - невролога ми изписа Deanex и фламексин един път на ден в продължение на 10 дни :-( пия вече 5 ден, главоболие не съм имала откакто почнах да пия хапчетата, но болката над окото си остана :-(. Какво ли може да бъде това? Струва ми се безмислено пак да започна да ходя на очен, после УНГ ... съвсем се оплетох :-((((. Личната ми ме прати на невролога със съмнение за възпаление на нерв, чието име така и не запомних :oops: , но ако е това защо хапчетата не помагат :?
iu21383

Re: Отоневролог

Мнениеот panov2 » 07 Ное 2008 22:44

Диагноза отосклероза бинокуларис декстра .Здравей на този който ми чете написаното.Историята е дълга и не искам да я разказвам.Опериран съм преди 10 години от отосклероза в Плевен .Не чувах с дясното ухо ,след операцията контактувах нормално допреди 3 години.Появи се заглъхване и силно намаление на слуха . Имам слухов апарат но той произвежда много силен звук въпреки ,че ми е предписан от лекар.Като си запуша носа и се надуя за около 15-20сек.чувам нормално и след това ушите ми пак заглъхват.Почти не остана лекар-специалист от Плевен който да не ме е консултирал.Имам изследване на скенер което отчита изкривяване в носната кухина.От 3 години нямам хрема и дишам през носа относително трудно.Сутрин при ставане напоследък забелязвам малка промяна към по-добре.Лекар ендокринолог изсказа мнение за нередности с крайни кръвоносни съдове по скенера.Специалистите УНГ дори и не поглеждат това изследване ,а директно -слухов апарат.Добе -но аз го имам, а не помага.Безкрайно бих благодарен ако някой може да ми каже къде да търся помощ.Живея от 25 години с тези проблеми знам ,че е неличимо но поне малко да чувам , а то все едно пищене...
panov2

Следваща

Назад към Търся лекар