ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Много важно е самонаблюдението за размера и цвета им
Избягвайте храни, които съдържат Е211 и витамин С

Лесна уморяемост, ниско кръвно и Пролактин и FT4 надвишени

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

kk0c3v

Лесна уморяемост, ниско кръвно и Пролактин и FT4 надвишени

Мнение от kk0c3v » 02 ное 2017 12:28

От 3 месеца нямам сили да върша нищо. При събуждане имах силно сърцебиене средно 150 удара в минута, което постепенно се нормализира. Започнах да получавам панически пристъпи, а след като личната ми пусна пълна кръвна картина, холестерол, а аз си пуснах и урина и всичко бе в нормата. След постепенно влошаване поисках направление за ендокринолог заради моментно губене на зрението за около 15тина минути(сметнах че нещо със захарта ми има). Там ми пуснаха хормони пролактин и FT4 и те бяха надвишени с малко. Пролактина бе 380 и го смъкнах с достинекс, а фт4 с тирозол. Погледнаха ме на ЯМР - хипофизата и ми нямаше нищо. Проблема е, че през цялото време горната граница на кръвното ми е по-ниска - около 110, а долната вечер се покачва до 90. От 3 месеца се чувствам замаян особено в изправено положение през целият ден. Пускаха ми ЕКГ преди 3 месеца и всичко бе наред. Уринирам всяка нощ по 2-3 пъти. Кръвната захар е нормална. Не разбирам какъв е проблема и на какъв доктор да ида, но постоянно съм по-изморен и доста замаян. Паническите ми пристъпи ги овладях отрано и не съм получавал от доста време, но състоянието ми не се подобри. Не знам дали има някакъв друг проблем и ако има какъв може да е и на какъв лекар да ида. Бях и при невролог, но той ме претупа и не обърна голямо внимание и само искаше да ме разкара. Преди цялата тази работа имах нормално кръвно125/70, спортувах често, с нормално тегло съм 185см/ 82кг и не знам как да се върна към предишният си живот. Личната лекарка не опитва да ми помогне, тъй като смята че ми няма нищо и губя идея как мога да се справя с всичко.

д-р Цончев

Re: Лесна уморяемост, ниско кръвно и Пролактин и FT4 надвишени

Мнение от д-р Цончев » 02 ное 2017 21:54

Ако основното притеснение е относно кръвното е добре да посетите кардиолог и евентуално да се постави холтер и да се проследи каго как се движат стойностите през денонощието.

Ани_

Мнение от Ани_ » 25 ное 2017 17:15

Съжалявам, не мога да отворя нова тема, затова ще попитам тук - какъв лекар ми трябва за разчитане на ЕЕГ?

Ани_

Мнение от Ани_ » 05 дек 2017 16:31

Благодаря! А можете ли да ми препоръчате някой добър такъв?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 дек 2017 21:41

Направено лие ЕЕГ-то?

Ани_

Мнение от Ани_ » 12 дек 2017 16:19

Да, направено е. 'ЕЕГ с 19 канала..' или нещо такова.. Надявам се, че е същото, което се прави по болниците и ще може да го разчете някой, който не го е направил..

Ани_

Мнение от Ани_ » 12 дек 2017 17:45

Да, направено е. 'ЕЕГ с 19 канала' или нещо подобно. Надявам се да е същото, което правят по болниците и да може да го разчете някой, който не го е правил..
Адски изморена съм вече, не мога да спя.. и въпреки че проблемът е психически, ясно е, че мозъкът не функционира никак добре, и може би някакво въздействие там може поне мъъъничко да помогне..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 дек 2017 22:53

След катот някой ви е направил ЕЕГ трябва да има и някакво разчитане. Но според описанието на проблема вероятно от ЕЕГ нищо няма да се разбере, т.е. вероятно не е там проблема.

Ани_

Мнение от Ани_ » 25 дек 2017 18:06

Да, уж трябваше да има доклад между 20 и 50 страници, но получих по-скоро 12 страници с картинки и почти никакво обяснение. Ясно е само, че всичко е в червено и има хипер функциониране..

Ани_

Мнение от Ани_ » 25 дек 2017 18:52

Предполагам че е от шока и хипербдителността от травмата..
Дисоциация, супер изтощение, мозъкът ми сякаш изобщо не работи..внимание памет.. това продължава месеци..
Може би някакво лекарство ще помогне поне малко за успокояване..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 дек 2017 21:10

Обикновено във всяка болница където има ЕЕГ апарат може да се намери невролог, който се занимавав конкретно с ЕЕГ и да разясни резултата. В голяма степен това може да направи всеки невролог.

Ани_

Мнение от Ани_ » 02 яну 2018 17:49

А дали е по-добре да е психоневролог или невропсихолог.. и има ли разлика между двете?.. предвид че всичко започва на психична основа?

Честита Нова Година! Бъдете здрави и щастливи!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 яну 2018 03:11

Невропсихолог е. Може да свърши работа.

Ани_

Мнение от Ани_ » 14 яну 2018 01:46

Добре. Невролога каза, че не може да разчете картинките, а смисъл от ново еег няма, защото ще покаже само тревожност. Изписа ми Мемостор. Но забравих да го питам за нещо за енергия. Можете ли да препоръчате нещо? Изтощена съм, едва дишам..

Отговори

Върни се в “Търся лекар”