Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Така ще се повиши ефективността в системата
Точно обратното, оказва се
„Ескапел” може да се приема по всяко време на менструалния цикъл.
Мозъкът е основният сексуален орган
реклама

Проблеми със сърцето

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Проблеми със сърцето

Мнениеот жужи » 24 Сеп 2007 14:27

От 8 години сърцето ми излиза извън ритъм.Преди беше по нарядко а сега в последната година през 2-3 дни.Ходих при различни кардиолози но никой не може да разбере причината.Преди 3 дни ми сложиха холтер за сърдечния ритъм и холтер за кръвното,след като ми ги свалиха от мен лекаря ме каза че имам някакви токови смущения в сърцето и кръвното ми е под нормата.Когато съм извън ритъм мога да върша физическа работа без да чувствам умора,на имам болки в гърба и след като ми влезне в ритъм леко отшумява болката.Пия сотахексал, ритмонорм но нищо не помага.Моля ви помогнете!Ако може да ми препоръчате добър кардиолог в София.Аз съм от Стара Загора
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 24 Сеп 2007 23:29

Моля, цитирайте (при възможност) заключението от холтера.
д-р Цончев

Мнениеот жужи » 27 Сеп 2007 18:14

Заключение от холтера:
В началото на записа до 2,30 часапрез нощта пациента е в синусов ритъмс нормална камерна честота,след което се регистрира пристъпно предсърдно мъждене/трептене с камерна фреквенция 90-142/мин.епизодично прекъсвано от единични или няколко последователнисинусови съкращения,персистиращо до края на мониторирането.Редки камерни аберации,без камерни ектопии.Липсват динамични ST-T-промени.

В момента съм от 6 дни с постоянна аритмия и лекарите не могат да предприемат нищо.Казват че толкова време щом е извън ритъм е опасно да се вкара в ритъм венозно или електрошок.

МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 28 Сеп 2007 14:36

При всички случаи трябва да се вземе решение за лечение на това състояние и да се лекува това пристъпно мъждене.
В София мога да Ви препоръчам д-р Богушева, клиника по кардиология на ИСУЛ.
д-р Кюртов - болница "Токуда"
д-р Цончев

Мнениеот жужи » 28 Сеп 2007 22:10

Много ви благодаря д-р Цончев.Днес се записах за 01.10 за преглед във Националната Кардиологична Болница.Дано там ми направят необходимите изследвания и да свършва този кошмар от толкова години.
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 28 Сеп 2007 22:54

Да, това е добър избор, не оставяйте проблема на самотек, а го лекувайте овреме...
Успех!!
д-р Цончев

Проблеми със сърцето

Мнениеот жужи » 03 Окт 2007 18:47

Д-р Цончев на баща ми му предстои коронарография във Националната Кардиологична Болница.Въпросът ми към Вас е:какво представлява самата коронарография и болезнено ли е?

Благодаря Ви за бързите отговори.Да сте жив и здрав.
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 08 Окт 2007 19:22

Коронарографията предствалява изследване, при което се влиза със специален катетър в артериален съд - на ръката или на крака, след което върха на катетъра се установява в сърцето, "изстрелва" се от него рентгеноконтрастна материя и се вижда как тази материя се разпределя по съдовите структури - конкретно щоронарните артерии. Това изследване е много показателно при наличие на стеснение на сърдечните съдове - определя се нивото на стеснение и евентуалния риск от инфаркт на миокарда. Често при такива ситуации се поставя и специален стент, който държи съда отворен и превентира настъпването на инфаркт.
д-р Цончев

проблем със сърцето

Мнениеот жужи » 15 Окт 2007 21:17

Д-р Цончев искам да ви попитам следното:
На баща ми му направиха коронарография във Националната кардиологична болница.Заключението на доктора е че всичко е нормално няма проблеми с кръвоносните съдове, правена му е ехография на сърцето и също е нормално всичко,кръвта му е сгъстена и е бил на системи, а сега пие лекарството Синтром.Но сърцето му продължава да излиза извън ритъм и докторите не можаха да открият причината.Искам да Ви попитам възможно ли е от стомаха сърцето да излиза извън ритъм,защото като му излиза от ритъм му прилошава на стомаха и какви други изследвания да си направи за да разбере причината от това предсърдно мъждене.

Благодаря ви предварително за бързите отговори от Ваша страна.
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 15 Окт 2007 21:30

Не, стомаха няма нищо общо. Усещането е вторично в резултат на аритмията. Причините за мъжденето са сърдечни - обикновено възрастови дегенеративни промени на проводната система. В случая трябва да държите връзка с кардиолозите и ако настоящото лечение е неефективно да го сменят. Синтрома да се го пие - предсърдното мъждене е предпоставка за тромбообразуване, което е опасно.
д-р Цончев

Проблеми със сърцето

Мнениеот жужи » 17 Окт 2007 21:57

Д-р Цончев днес на баща ми му откриха бактерията Хеликобактер пилори.Докторът който го прегледа каза че тази бактерия е предпоставка за язва или гастрит и едно от тези заболявания води до това сърцето му да излиза извън ритъм.Възможно ли е това?
След като докторите казват че сърцето му е добре значи аритмията се предизвиква от друго заболяване.Според Вас кое ще е това заболяване?(панкреас, жлъчка)

Благодаря за компетентните отговори!
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 17 Окт 2007 22:14

Хеликобактер пилори има важна роля в генезата на язвената болест на стомаха и дванадесетопръстника.
Повече по въпроса сме писали ето тук:
http://www.puls.bg/issue/qzvena_bolest_issue_84.html
Това е често срещана инфекция, както и язвената болест. Аз лично, преди да приема, че язвената болест или симптоматика е причина за аритмия, бих отхвърлил всички причини от сърдечно естество, но не и преди това. Това може да се реши също и като се назначи подходяща терапия срещу Хеликобактер пилори и повишената киселинна секреция на стомаха (антибиотик + Н2-блокер), което следва да повлияе язвената симптоматика. Ако тогава спрат и аритмиите - ОК, това е причината. Но не бих неглижирал една аритмия, особено ако създава ежедневен дискомфорт на пациента, заради наличието на Хеликобактер пилорна инфекция и гастрит/язва.
д-р Цончев

проблем със сърцето

Мнениеот жужи » 29 Окт 2007 10:30

Д-р Цончев искам да ви попитам следното:
Казаха ми че в Пловдив и в София имало апарат който проследява откъде възниква аритмията.Имала ли такъв апарат и в коя болница се намира?
Правено ми е изследване с холтер но нищо не се откри.

Благодаря предварително!
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 29 Окт 2007 19:22

:? Апарати - много. Ако уточните за какъв апарат става въпрос може и да Ви дам идея.
д-р Цончев

Проблеми със сърцето

Мнениеот жужи » 30 Окт 2007 15:23

Незнам точно как се казва апарата.Един доктор от Стара Загора ни каза че имало някакъв апарат който проследява откъде въниква аритмията.Днес ни каза че го имало само в Пловдив и София но не каза как се казва апарата.
жужи

Следваща

Назад към Търся лекар