Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Преразходът на касата ще достигне близо 200 млн. лв.
Защо чесънът трябва първо да престои?
Могат да коригират всеки проблем, твърдят учени
реклама

Проблеми със сърцето

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: консултанти, админ, Приятели

жужи

Проблеми със сърцето

Мнениеот жужи » 24 сеп 2007 14:27

От 8 години сърцето ми излиза извън ритъм.Преди беше по нарядко а сега в последната година през 2-3 дни.Ходих при различни кардиолози но никой не може да разбере причината.Преди 3 дни ми сложиха холтер за сърдечния ритъм и холтер за кръвното,след като ми ги свалиха от мен лекаря ме каза че имам някакви токови смущения в сърцето и кръвното ми е под нормата.Когато съм извън ритъм мога да върша физическа работа без да чувствам умора,на имам болки в гърба и след като ми влезне в ритъм леко отшумява болката.Пия сотахексал, ритмонорм но нищо не помага.Моля ви помогнете!Ако може да ми препоръчате добър кардиолог в София.Аз съм от Стара Загора

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 24 сеп 2007 23:29

Моля, цитирайте (при възможност) заключението от холтера.

жужи

Мнениеот жужи » 27 сеп 2007 18:14

Заключение от холтера:
В началото на записа до 2,30 часапрез нощта пациента е в синусов ритъмс нормална камерна честота,след което се регистрира пристъпно предсърдно мъждене/трептене с камерна фреквенция 90-142/мин.епизодично прекъсвано от единични или няколко последователнисинусови съкращения,персистиращо до края на мониторирането.Редки камерни аберации,без камерни ектопии.Липсват динамични ST-T-промени.

В момента съм от 6 дни с постоянна аритмия и лекарите не могат да предприемат нищо.Казват че толкова време щом е извън ритъм е опасно да се вкара в ритъм венозно или електрошок.

МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 28 сеп 2007 14:36

При всички случаи трябва да се вземе решение за лечение на това състояние и да се лекува това пристъпно мъждене.
В София мога да Ви препоръчам д-р Богушева, клиника по кардиология на ИСУЛ.
д-р Кюртов - болница "Токуда"

жужи

Мнениеот жужи » 28 сеп 2007 22:10

Много ви благодаря д-р Цончев.Днес се записах за 01.10 за преглед във Националната Кардиологична Болница.Дано там ми направят необходимите изследвания и да свършва този кошмар от толкова години.

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 28 сеп 2007 22:54

Да, това е добър избор, не оставяйте проблема на самотек, а го лекувайте овреме...
Успех!!

жужи

Проблеми със сърцето

Мнениеот жужи » 03 окт 2007 18:47

Д-р Цончев на баща ми му предстои коронарография във Националната Кардиологична Болница.Въпросът ми към Вас е:какво представлява самата коронарография и болезнено ли е?

Благодаря Ви за бързите отговори.Да сте жив и здрав.

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 08 окт 2007 19:22

Коронарографията предствалява изследване, при което се влиза със специален катетър в артериален съд - на ръката или на крака, след което върха на катетъра се установява в сърцето, "изстрелва" се от него рентгеноконтрастна материя и се вижда как тази материя се разпределя по съдовите структури - конкретно щоронарните артерии. Това изследване е много показателно при наличие на стеснение на сърдечните съдове - определя се нивото на стеснение и евентуалния риск от инфаркт на миокарда. Често при такива ситуации се поставя и специален стент, който държи съда отворен и превентира настъпването на инфаркт.

жужи

проблем със сърцето

Мнениеот жужи » 15 окт 2007 21:17

Д-р Цончев искам да ви попитам следното:
На баща ми му направиха коронарография във Националната кардиологична болница.Заключението на доктора е че всичко е нормално няма проблеми с кръвоносните съдове, правена му е ехография на сърцето и също е нормално всичко,кръвта му е сгъстена и е бил на системи, а сега пие лекарството Синтром.Но сърцето му продължава да излиза извън ритъм и докторите не можаха да открият причината.Искам да Ви попитам възможно ли е от стомаха сърцето да излиза извън ритъм,защото като му излиза от ритъм му прилошава на стомаха и какви други изследвания да си направи за да разбере причината от това предсърдно мъждене.

Благодаря ви предварително за бързите отговори от Ваша страна.

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 15 окт 2007 21:30

Не, стомаха няма нищо общо. Усещането е вторично в резултат на аритмията. Причините за мъжденето са сърдечни - обикновено възрастови дегенеративни промени на проводната система. В случая трябва да държите връзка с кардиолозите и ако настоящото лечение е неефективно да го сменят. Синтрома да се го пие - предсърдното мъждене е предпоставка за тромбообразуване, което е опасно.

жужи

Проблеми със сърцето

Мнениеот жужи » 17 окт 2007 21:57

Д-р Цончев днес на баща ми му откриха бактерията Хеликобактер пилори.Докторът който го прегледа каза че тази бактерия е предпоставка за язва или гастрит и едно от тези заболявания води до това сърцето му да излиза извън ритъм.Възможно ли е това?
След като докторите казват че сърцето му е добре значи аритмията се предизвиква от друго заболяване.Според Вас кое ще е това заболяване?(панкреас, жлъчка)

Благодаря за компетентните отговори!

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 17 окт 2007 22:14

Хеликобактер пилори има важна роля в генезата на язвената болест на стомаха и дванадесетопръстника.
Повече по въпроса сме писали ето тук:
http://www.puls.bg/issue/qzvena_bolest_issue_84.html
Това е често срещана инфекция, както и язвената болест. Аз лично, преди да приема, че язвената болест или симптоматика е причина за аритмия, бих отхвърлил всички причини от сърдечно естество, но не и преди това. Това може да се реши също и като се назначи подходяща терапия срещу Хеликобактер пилори и повишената киселинна секреция на стомаха (антибиотик + Н2-блокер), което следва да повлияе язвената симптоматика. Ако тогава спрат и аритмиите - ОК, това е причината. Но не бих неглижирал една аритмия, особено ако създава ежедневен дискомфорт на пациента, заради наличието на Хеликобактер пилорна инфекция и гастрит/язва.

жужи

проблем със сърцето

Мнениеот жужи » 29 окт 2007 10:30

Д-р Цончев искам да ви попитам следното:
Казаха ми че в Пловдив и в София имало апарат който проследява откъде възниква аритмията.Имала ли такъв апарат и в коя болница се намира?
Правено ми е изследване с холтер но нищо не се откри.

Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 29 окт 2007 19:22

:? Апарати - много. Ако уточните за какъв апарат става въпрос може и да Ви дам идея.

жужи

Проблеми със сърцето

Мнениеот жужи » 30 окт 2007 15:23

Незнам точно как се казва апарата.Един доктор от Стара Загора ни каза че имало някакъв апарат който проследява откъде въниква аритмията.Днес ни каза че го имало само в Пловдив и София но не каза как се казва апарата.

Върни се в “Търся лекар”