Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Причините отстрана на организма
Дали пълнеем от него и причина ли е за акне?
реклама

До Д-р Янева

Модератори: админ, консултанти

До Д-р Янева

Мнениеот merry » 04 Окт 2007 08:23

zdravei te!
iskam da spodelq i az moq problem v tozi mnogo interesen sait
Zna4i predi mesec raboteh v proizvodstvo kadeto dlajnosta mi iziskva golqmovnimani,koncentraciq i predi vsi4ko se naprqgat o4ite.Na edna vtora smqna kakto si raboteh i kato poglednah naokolo vsqka6 mi se zavi svqt no sled mani4ko mi mina.Sled okolo sedmica dve sled tozi slu4ai pak po4ustvah sa6toto ne6to no tozi pat be6e po seriozno.Sednah zamalko no ne mi se opravi ezikat mi se udebeli i sled kato pih ledena voda mi seopravi ezika.Ot togava do sega vse ne moga da se opravq.Neznam kakvo mi stana ima momenti kogato samo leja ne qm no pak piq dosta voda.Pravih si kravni izsledvaniq koito sa normalni - hemoglobin(125):kravna zahar(4):jelqzo(15).V momenta lekarqt mi e prilojil terapiq s medikamentite:rivotril 0.5 i deanxit.Bqh se po upravila no ot izvestno vreme na momenti mi stava edno otmalqlo,zamaqno i az ne moga da go obqsnq.Stava mi i mnogo trevojno,nervno.Molq ako nqkoi e prejivqval podobno ne6to da mi pi6e
Ot izvestno vreme imam i edni takiva sastoqniq na nervnost,trevojnost ne sa mnogo seriozni leki sa no stra6no me bezpokoqt.V4era bqh na lekar i mi izpisa Atarax.Dobro li e tova lekarstvo za takiva sastoqniq.Piq go zaedno s Rivotril.
merry

Мнениеот Д-р Янева » 04 Окт 2007 16:03

Ако за 1 месец нямате повлияване на симптомите от досегашната терапия, не се притеснявайте да направите консултация с психиатър, може би сте имала пристъпи на паника. Добре е да се започне навременно лечение, за да прогресира в паническо разстройство.
Д-р Янева

Мнениеот тошко80 » 04 Ное 2007 12:07

здравеите искам да споделя моя проблем от месец и половина се чуствам зле чуствам се отпаднал изморен неми се сабира с хора дразнят ме всички и всичко предпочитам да си сточ в кащи пред компиутара имам чуството че се оспокоявам така и так реших че имам някакво сериозно заболяване поислих си наи напред за тумор в главата започнах да си правя иследвания пална карвна картина ходих постоянно до личната си лекарка нарушение в зрението след което ходих на да пати на очен лекар които ме прати на невролог и на кардиолог каза че нямам други проблеми ходих да ми видят щетовидната жлеза и всичко се оказа нормално последното което направих беше да отида на психиатар а диагнозата ми е Тревожно разтроиство след което ми исписа Ревотрил и Золофт от които лекарстава се почусавах добре в самото начало забравих да спомена 4е имам постоянно мисли че омирам че сам боле от какво ли не а всичко започна от една ве4ер когао си лягнах получих ужасно сарцебиене и си помислих 4е получавам инасулт ли не6то такова защото по принцип имах високо кравно коео ве4е се повлия от леарството което ми исписа кардиоложката ми и ве4е го спрях ,А сега се притеснявам защото имам разширени зеници неса нормални като н другите хора последва ново ходене при очен лекар които каза 4е вси4ко се далйи на стреса и можеби на лекарствата които пия но аз се притеснявам изклиучително много това в момента ми е наи голямата тревога сащо и изтрапването на рацете и краката психиатарката ми обяснява че всичко е нормално за састоянието в което сам но аз се надявам да чуя и друго мнение от вас затова реших да ви пиша :cry:
тошко80

Мнениеот Д-р Янева » 04 Ное 2007 13:25

Здравейте. На колко сте години? Наистина, така както описвате симптомите най-вероятно става дума за Тревожно разстройство. От колко време се лекувате с Ривотрил и Золофт? Трябва да имате търпение, защото медикаментите за това заболяване стават ефективни постепенно след 2-3 седмично лечение. Не спирайте Золофта бързо/предполагам психиатъра Ви е казал/. За да е ефективна терапията курса на лечение е МИНИМУМ 6 месеца. На първия месец обаче трябва да спрете постепенно лечението с Ривотрил и да остане само Золофт.
Успех.
Д-р Янева

Мнениеот тошко80 » 04 Ное 2007 16:43

радвам се че ми отговорихте толкова барзо от месец и нешто пия и ревотрила и золофта на 27 години сам но наи големият ми проблем са зениците а очният ми лекар казва 4е няма нищто обезпокооително мислите ли че от лекарствата ми се разширяват кое от тези две лекарства има таккова деиствие а забравих да ви кажа 4е от в4ера взех са посешавам и психоаналитик а тои ми каза че на страха очите са големи така ми даде обяснение за зениците ми ще сам ви много благодарен ако ми отговорите и сега защото това ми е постоянно в главата и постоянно гледам дали на д ругите хора са по сащия начин зениците благодаря ви предварително отново
тошко80

Мнениеот тошко80 » 04 Ное 2007 16:44

радвам се че ми отговорихте толкова барзо от месец и нешто пия и ревотрила и золофта на 27 години сам но наи големият ми проблем са зениците а очният ми лекар казва 4е няма нищто обезпокооително мислите ли че от лекарствата ми се разширяват кое от тези две лекарства има таккова деиствие а забравих да ви кажа 4е от в4ера взех са посешавам и психоаналитик а тои ми каза че на страха очите са големи така ми даде обяснение за зениците ми ще сам ви много благодарен ако ми отговорите и сега защото това ми е постоянно в главата и постоянно гледам дали на д ругите хора са по сащия начин зениците благодаря ви предварително отново
тошко80

До Д-р Янева!

Мнениеот Joanna » 05 Ное 2007 04:02

Здравейте,

Знам 4е пи6ейки във форумите е доста трудно да се прецени или да се даде то4ен съвет за даден проблем , но Все пак искам да попитам.. ..и ще съм мнпго благодарна за отговора Ви.

От доста години почти 7 ве4е страдам от доста симптоми :) за които се консултирах с всякакви лекари..) говоря за интернисти...Накратко, преди този дълъг период имах няколко пръстъпа на Паника, мигреана ,както и до сега си споням безсъние. Или проблеми със съня. Преди 2г все пак въпреки нежеланиетио на родителите ми ...се консултирах с психиатър...Като диагноза бе6е поставена паническо разстройство и депресивен епизод в следствие на из4ерпване ( астенна ) до колкото помня.
Ле4ението ми от на4алото на този период винаги е било с Ривотрил, когато ве4е се наложи и да пия антидепресант.
В на4алото , но за кратък период 3-седмици бях на Ципралекс..който явно не ми понесе добре, ( напряга6е ме ) смениха го с Сероксат. Към вси4ко това заради сърцебиенето...пия и Атенолол ( бета блокер ) и заради едно непрекъсано гавоболие ми бе6е изписан и Neurotop. В интрес на истина, при каоито и доктори да съм оти6ла ..в сферата на психиатрията, медикаментите бяха толкова много ..., 4е ако съм изпробвала вси4ки до момента ...не знам ....
Та сега за Настоящето....Имам си тази непрекъсната тревожност, главно като усе6тане 4е вси4ко в мен работи с хиляди обороти, съцебиене , стягане в областта на гърдите и сърцето... Отпдналост, непрекъсната умора,..особено това , коета най-много ме дрази е липсата на концентарция:(( След сън , не мога да кажа , 4е се 4уствам ободрена....:( а сня ми не мога да кажа 4е е ка4ествен...Организма си го чуствам като напрегната струна.....Слабо оросяване на крайниците.Ей такава пъстрва картинка...
За медикаментите мога да кажа 4е от всико най-много съм пла Ривотрила ..:) т.е онова което само ме замъглява и притъпява усещанията...сероксата , до доата 20мг на ден , стигнах за 1 месец...Поселния път когато бях при нея ми сиписа и Амитриптилин:( , който не посмях ада пия.
В момнета друг терапевт ми изписа Coaxil , nared s riwotril i atenolola...
Проблема е , 4е може би леко ми намлаява трежожността , но за това пък...депресията не 4ак толкова:(...Не зная дали си въобрзявам....
От родителите си нямам подкрепата , дажеи сега и сега пак повтарят 4е лекарставата само ме убиват...мо :(((. чв ниамам желанието да се боря, 4е съм безхарактерна ими ми липсва воля....И така да е ...Цоаьила до колко силем медикамент е като антидепресивано действаие и такова да овладява депресията :( Усещам , че все поче се затварям и не намирам изхода...за да се 4уствам пълноценен човек, Н искам да илизам, едно на ръка 4е изпитвам и страх :))
До колко по слаб е Коаксила за такива разстройства...а за ривотрила и невротопа ада не говоим...Но факта е4 еи до сега съм с лекаствата в 4антата ...са всеки слу4ай .:)
Проблеам е 4е наистина се 4уствам адски уморена и изтощена от тази битка...И кога евентуално Коаксила би подействал...А с Ривотрила съм доста зле. стигнах до 1 таблетка от 2 мг за деня... До кога :((...
А тези нервозни състояние ме изморявяват...
Та въпроса ми е Коасксила би ли имал положителен ефект върху една такава картинка или е вид по-слаб антидепресант, да кажем в сравнение със Сероксата=?
Благодаря за отговора предварително....
best regards.
JV.
Joanna

Мнениеот Д-р Янева » 05 Ное 2007 15:38

Към Merry-Коаксила е медикамент от групата на антидепресантите с "по-меко" действие и съответно по-добра поносимост. Има качеството да се комбинира добре с други медикаменти /не влиза в заимодействие с тях/. По лично мои впечатления е малко "по-бавнодействащ", отнема поне 3 седмици до постигането на ефект. Друга причина, поради която не обичам да го предписвам е това, че трябва да се пие три пъти дневно и това води до по-малко съдействие от страна на пациента, често и до пропуск в приема. По отношение на Ривотрила, както сигурно сте прочела, аз не обичам дългосрочното лечение с този медикамент, поради риска от зависимост към него. Във Вашия случай обаче, при условие, че в момента не се чувствате добре, не е времето да правите опити да го спирате. Можете да опитате да го взимате "при поискване", т.е. не системно, а когато не можете да издържате....Идеята за бета-блокер я приветствам, защото този вид медикаменти освен на сърцебиенето има ефект и върху тревожността, предполага са Ви предупредили че не може рязко да бъде спрян...И сега, за Вашето състояние като цяло. Смятам, че иматеу нужда и от психотерапия, не може да се разчита само на лекарства, трябва да намерите терапевт, който да ви "научи" как да се справяте с пристъпите на тревожност, как да изграждате позитивно ежедневието си. Разбира се не саго е момента, за да се започне психотерапия трябва първо медикаментозно да бъдат овладени пристъпите на паника и депресивност. Желя успех, позитивни мисли и късмет. Понякога намирането на "точното" лекарство за конкретния пациент наистина не става "от раз", но все пак винаги става, не се отчайвайте, може Коаксил да е Вашето лекарство!
Д-р Янева

Мнениеот Д-р Янева » 05 Ное 2007 15:41

Към Тошко- лекарствата, които вземате не би трябвало да имат ефект върху зениците. По-скоро имате такова преживяване и то да е свързано с повишената тревожност, което е водещия симптома на заболяването Ви. Проявете търпение, ако след две седмици все още Ви се струва, че зениците са разширени, консултирайте се с невролог. Не мисля обаче че имате повод за притеснения.
Успех!
Д-р Янева

Мнениеот eli_eli2 » 07 Ное 2007 13:30

ot 7 godini piq rivotril-0,5 . otna4alo go vzemah po 1/2 3 pyti na den,postepenno go namalih.sega go zvemam po1/4 sutrin i ponqkoga ve4er. opasno li e takova dalgo vzemane na rivotril? iskam da go spra,no mai ne moga :(
eli_eli2

Мнениеот Д-р Янева » 07 Ное 2007 15:16

Продължителното вземане на бензодиазепинов препарат/какъвто е Ривотрил/ води до пристрастяване, т.е. можете да имате симптоми на дискомфорт заради неприемането му, а не по причини на тревожно разстройство. За съжаление 7 г. са много дълъг период от време и спирането му трябва да стане чрез заместване с друг медикамент, който не предизвиква зависимост, но ще облекчи сиптомите на абстиненция и след това да се спре и втория медикамент. Компетентни в това отношение са лекарите психиатри с насоченост към зависимости.
Д-р Янева

Мнениеот neji_s » 07 Ное 2007 19:18

ЗДРАВЕЙТЕ,МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ И ПОМОЩ. ПРИ МЕН ВСИЧКО ЗАПОЧНА ПРЕЗ МАРТ ТАЗИ ГОДИНА ИЗКАРАХ СТРАХОТНА КРИЗА С ПОТЕНЕ СТРАХ ТРЕВОЖНОСТ ТОГАВА МИ НАЗНАЧИХА ЛЕКСОТАН МИНА МИ ЗА МОМЕНТ/В СМИСЪЛ ОКОЛО МЕСЕЦ / И СЕ ПОЧНА ОТНОВО ХОДИХ НА НЕВРОЛОГ НА ОТОНЕВРОЛОГ ЗАЩОТО ИМАХ И НАЛЯГАНЕ В УШИТЕ МНОГО НЕПРИЯТНО И ИЗТРЪПВАНЕ НА ГЛАВАТА ПОТЕНЕ НАРЪЦЕТЕ И НЕПРЕКЪСНАТО ЧУВСТВО НА СТРАХ .ИЗПИСАХА МИ ДЕАНКСИТ/ПРЕЦЕНИХА ЧЕ Е ШИП/.МИНА ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ СЛЕД НЕГО НО СЕ ПРИБАВИ СВЕТОВЪРТЕЖА ПРЕОДОЛУХ ГО С МНОГО ВОЛЯ БЕЗ ЛЕКАРСТВА,НО СЕГА НАИСТИНА ВЕЧЕ НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ ПРИБАВИ СЕ ЕДНО ОТВРАТИТЕЛНО ЧУВСТВО ЧЕ ЩЕ ПРИПАДНА ИЛИ ПО-ТОЧНО ЧЕ УМИРАМ/НЕ ЧЕ ЗНАМ КАКВО Е ДА УМИРАШ НО ТОВА УСЕЩАНЕ Е УЖАСНО/ ВЕЧАР ПРИ ЛЯГАНЕ ИМАМ ЧУВСТВО ЧЕ ПРОПАДАМ ЧЕ МИ СПИРА ДИШАНЕТО ИМОЖЕ ДА МИ СЕ ИЗСМЕЕТЕ НО УСЕЩАМ НЕЩО КАТО ВСЕ ЕДНО ТОК В МОЗЪКА И МИ ИЗТРЪПВАТ РЪЦЕТЕ,АКО СИ ОТВОРЯ ОЧИТЕ ЧУВСТВОТО ПОЧТИ ИЗЧЕЗВА,НО ТАКА Е КОШМАРНО ДОКАТО ЗАСПЯ/ВЕРОЯТНО В ЕДИН МОМЕНТ СЪНЯ НАДДЕЛЯВА/ МНОГО СЕ ПЛАША ОТ ТЕЗИ СЪСТОЯНИЯ НАИСТИНА НЕЗНАМ КАКВО Е ,А ВЕЧЕ МЕ Е И СРАМ ДА ХОДЯ ДО ЛИЧНИЯ И НОВРОЛОЖКАТА.ТЯХНАТА ДИАГНОЗА Е ПАНИЧЕСКИ АТАКИ,НО ОПРЕДЕЛЕНО НЕМОГА ДА ЖИВЕЯ ТАКА.МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ. НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ СЪМ БИЛА ДОСАДНА С МНОГОТО СИ ПРИКАЗКИ.
neji_s

Мнениеот eli_eli2 » 07 Ное 2007 19:42

blagodarq vi za otgovora d-r qneva
eli_eli2

Мнениеот Д-р Янева » 08 Ное 2007 16:39

Към neji_s. Наистина сте имала панически пристъпи, които поради неадекватното лекуване са се "превърнали" в паническо разстройство. Лекува се с антидепресанти за поне една (за Вашия случай според мен) година. Консултирайте се с психиатър. Няма страшно, и психиатрите сме хора, не хапем!!!
Д-р Янева

Мнениеот neji_s » 08 Ное 2007 18:39

Много Ви благодаря възможно ли е да се консултирам на място с Вас.Оставете ако е удобно координати и ще се свържа с Вас.Още един път благодаря.
neji_s

Следваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес