Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Милиони хора по света страдат от тази болест
Проучване търси отговора на този въпрос
Точно обратното, оказва се
реклама

Кървене от носа

Модератори: админ, консултанти

Кървене от носа

Мнениеот blader » 05 Юли 2007 14:08

Здравейте, съфорумци.
Не знам от какво може да е, може би големите жеги, но отвреме на време започва да ми тече кръв от носа, ей така без нищо, без да съм го ударил без нищо...
Възможно ли е да съм "ударил" хиповитаминоза, тъй като напоследък не ядох много плодове, но знам че и голям процент на витамин С, съдържат зеленчуците, а от тях ям много.

Знам, че витамин С има капиляроукрепващ ефект и затова започнах да го пия на хапче, спря кървенето, но искам да знам от какво е възможно да се получи.
Благодаря.
Аватар
blader

Мнениеот Vlade » 05 Юли 2007 14:27

И на мен ми се случва понякога, казват ми, че са ми слаби капилярите, на баща ми на младини също му е кървял така носа от няма нищо. Може и от жегите да е, ако е горещо и върша някаква физическа работа също ми се е случвало да ми потече кръв от носа, аз го оправям като си вкарам тампон напоен със спирт (или ако нямам под ръка - ракия :D) и се оправям за две минути :)

P.S. Имам малко наднормено тегло и това може би оказва влияние :roll:
Vlade

Мнениеот blader » 05 Юли 2007 15:04

И моето е наднормено. Аз като излизам, вчера, ми потече така и си сложих една салфетка, почистих се, но не разбрах защо се случва. От миналата година започна, докато тренирах по-бойните спортове, оттогава само лято ми се случва или като е топло времето много.
Аватар
blader

Мнениеот aginor » 06 Юли 2007 00:37

Привет.

Преди години и аз страдах от кървене на носа. Лечението беше с препарат (лекарство) да ти изгорят капилярите в носа. Не е нито страшно нито болезнено. Неприятно е и единственото е че не трябва да кихаш мисля беше един час. При мен мина след няколко ходения.
aginor

Мнениеот д-р Цончев » 06 Юли 2007 08:48

За blader - уверете се, че не се касае за хипертоничен пристъп. Слабост на капилярния плексус в основата на носа и евентуално хипертония са предпоставка за поява на такова кървене.
д-р Цончев

Мнениеот blader » 06 Юли 2007 10:24

Кръвното налягане ми е много добро. Меря си го и сам и с различни уреди, и все си е 127 на 92/93. Мисля, че е добро кръвното. Но след като започнах да пия витамин С не ми е текло.

Попринцип голям причинител за хипертонията е много седене пред компютъра. Явно тук е проблема.

Д-р Цончев, благодаря ви много!
Аватар
blader

Мнениеот д-р Цончев » 06 Юли 2007 20:08

Вит. С има съдоукрепващо действие. Продължителната работа на РС е свързана със заседнал начин на живот, липса на активност, увеличение на теглото и релативно - хипертония. Доста хора докато работят обичат и да похапват..., да пушат и т.н. :-(
д-р Цончев

Мнениеот blader » 06 Юли 2007 21:11

Благодаря ви за мненията, д-ре!
Аватар
blader

Мнениеот ibro4 » 28 Юли 2007 15:51

Дъщеря ми също имаше въднъж такъв проблем и той не бе никак малък-за около час имаше обилно кървене от носа.Сложиха тампон по-навътре в носа и предписаха витамин "С".Жегите бяха много големи тогава и смятам,че те изиграха важна роля в този проблем. :lol:
ibro4

Назад към Очи, уши, нос и гърло