Главоболие. Мигрена | Обща замаяност и световъртеж

Напиши отговор
  • Re: Обща замаяност и световъртеж
    от Sevdalin Minkov | 19.07.2018 10:05

Да в неврологично отделение бях.
    Те ме пратиха и в същата болница на унг,сложиха ми едни слушалки и пускаха различни звужци,чувам идеално,после ме караха да марширувам на място,справям се,но с напрежение и това беше,изписаха ме същия ден.
    от Sevdalin Minkov | 19.07.2018 10:00

Да в неврологично отделение бях.
    от Ралица | 17.07.2018 15:11

В неврологично отделение ли лежахте за изследванията, които са Ви направени в болницата? Удачно е да Ви прегледа и отоневролог.
    от Sevdalin Minkov | 17.07.2018 10:05

След,като бях в болница и ми правиха скенер,доплер и кръвни изследвания при тях всичко е наред,но замайването продължава.изписаха ми да пия Тебокан 80 mg,които вземам от 2 седмици.
    Какво ще ме посъветвате да правя оттук насетне ?
    от Desi | 25.04.2018 16:47

[quote=strelocnika post_id=238239 time=1516867771 user_id=51056] Да, и аз съм на мнение че захарта "играе" роля,
    въпреки че не знам каква е връзката!

Мислили ли сте, за повишено вътречерепно налягане? И дали такова може
    да се установи с измерване на очните дъна?

Какви са съпътстващите Ви симптоми?
    При мен има едно "стягане" отвътре, което се измества
    в темето, слепоочията, между веждите (десятката).
    Вратът си чувствам схванат.

Интерес представляват всички мнения!!! [/quote]

Здравейте, аз също от скоро имам тези проблеми, но вече доста дни става това ... Вечерта на 10ти април, получих силно ама мн силно замайване, направо си световъртежи, и изведнъж много лошо, и не можах изобщо да си стоя на краката :(( много се изплаших ... и оп в спешното.. те почти нищо не направиха както винаги .. една система манитол, мускулно деган и аналгин .. и това беше .. Обаче следващите дни това състояние, продължаваше със замайване, и изобщо да нямам сигурност, когато ходя, крайниците супер отмалели, сърцебиене, отгоре на темето- силно напрежение .. И се реших и отидох и на невролог ...защото никога до сега такова нещо не ми се бе случвало, да, да ми отпадне леко, например при преумора или при цикъл, ОК, но такова чудо за 33години сега за 1ви път ...Невроложката ми изписа разни неща, в родният си край бяхме, но ги пиех нещата, и никакъв ефект.... Когато се прибрах към София, търпях търпях, и реших да ида и тук на невролог .. Моя позната ме посъветва да ида на отоневролог в Св.Наум... Ходих, от една седмица пия неговите лекарства ... И още нямам ефект.. Той само ми каза... че не се знае кога ще ми мине, че това е ...Вестибуло-вегетативен синдром.. Пия Грандаксин, понякога взимам и Дименхидранат ( извинявам се ако не ги изписвам точно) .. Когато ги изпия и след опред.време се чувствам по-добре и по-сигурно .. Иначе крайниците и главата въобще сякаш не са мои, ако не взема лекарствата ...Каза че ако до седмица не ми помогне грандаксина, да прибавя и деанксит .. Но мен ме плаши факта, че това ми състояние продължава доста време, и аз не мога от страх дори да изляза от вкъщи, защото ме носи ужасно много ...И се тровя с такива хапчета, страх ме е да не остане за постоянно това ми състояние ..Но за първи път сега април го получих, много много гадно състояния :( не го пожелавам на никой, напрежението отгоре на темето е уникално гадно, мажа си дори врата с диклак, само и само да ме отпусне по-бързо и да си стана предишна ..
    И се моля със всеки изминал ден, да ми се премахне това състояние, че иначе не знам ... Страха е огромен :(
    Моля споделяйте, ако имате ефект от нещо ... или сте доволни от някой лекар ..
    Благодаря :( Успех на всички ни !!
    от Ралица | 23.04.2018 21:52

Бих Ви препоръчала да посетите отоневролог, на фона на описаната симптоматика
    от apetrushinova | 23.04.2018 19:09

Здравейте!

И преди съм имала този проблем, може би е бил по-скоро психологически, не знам ... оправяла съм се, не знам как.
    Лошото е, че от 1 месец пак се върна, а още по-лошото е, че имам бебче на 3 месеца. Родих секцио и кърмя, което не знам има ли значение.
    Детенцето е добро, поспива си, накъсано спя по около 6 до 8 часа на нощ, като гледам и следобяд да спя с нея ако сме вкъщи.
    От месец обаче започна замайване, шум в ушите, слабост в крайниците, на моменти дезориентация. Днес даже така ми прилоша в градинката, че се наложи да извикам приятел от входа, да ни прибере. Като се прибрах кръвното ми беше 110/90, по принцип ми е около 110/70 нормално.
    Моля за помощ ... нещата за пиене са ми доста ограничени, тъй като кърмя.
    Не знам на какъв лекар и къде да ходя, моля за съвет! /От София съм/.

Благодаря Ви предварително!
    от д-р Цончев | 22.04.2018 22:08

Принципно - да но е малко рано....
    от Иван Павлов | 22.04.2018 11:36

За шиповете, да възможно е!
    от Sevdalin Minkov | 20.04.2018 13:16

Благодаря ви.
    В момента пия Вестибо 3x1 и ако до седмица няма подобрение мисля да ида на невролог.
    Имам леки болки във врата,възможно ли е на 35 години да имам вече шипове и това да е свързано със световъртежа ?
    от д-р Цончев | 17.04.2018 21:17

В резултатите няма нищо нередно. Вероятно сте за невролог
    от Sevdalin Minkov | 17.04.2018 13:35

От 2 седмици имам световъртеж и леко главоболие отвреме-навреме.Пия комбинирани витамини всеки ден и Тебокан 80 мг два пъти на ден,но няма полза.
    А това са резултатите от преди два дни на кръвта:
    Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности
    ПКК -24 Профил * *
    WBC/ левкоцити / 5.75 x 10^9/L 3.5-11.0
    Sg( сегментоядрен гранулоцит) 57.3 % 40-70
    Eo ( еозинофилен гранулоцит ) 5.7 % 1-6
    Ba ( базофилен гранулоцит ) 0.4 % 0-2
    Mo ( моноцит ) 6.0 % 0-11
    Ly ( лимфоцит ) 30.6 % 20-48
    RBC( еритроцити-бр) 4.83 x10^12/L 4.6-6.2
    Hgb( хемоглобин) 142.0 g/L 140-180
    Hct( хематокрит) 0.43 L/L 0.40-0.54
    MCV(ср. обем на еритроцита) 88.9 fL 82.0-98.0
    MCH( ср.Hgb съдърж. в еритр.) 29.3 pg 28.0-33.0
    MCHC 330 g/l 330-350
    RDW ( девиация на еритр. р-ие ) 15.8 % 11.6-13.7
    Plt ( тромбоцити ) 208 x 10^9/L 140-440
    MPV ( ср обем на тромбоцита ) 3.3 fL 7.5-11.0
    Pct ( тромбокрит) 0.0007 ml / L 0,0-6,6
    PDW ( ширина на тр. р-ие ) 40.9 % 0.0-99.0
    Край на справката.
    от Иван Павлов | 16.04.2018 11:40

Никой ли няма да изкаже мнение :roll:
    от Иван Павлов | 13.04.2018 11:58

Какво ще кажете за това?
    https://youtu.be/uwSZE5EnFK8
    от Радослав | 27.03.2018 22:02

Здравейте, видях в един от постовете да се споменава за куркума и джинджифил и реших да коментирам. Лечение на замайване с куркума тръгна от мен преди много време. Комбинацията обаче съвсем не е само куркума, а куркума смесена със зехтин! Също така, не е добра идея да се смесват куркума с джинжифил и нямам потвърждение или лично убеждение, че джинджифилът оказва положителен ефект при замайване. Същото може и да важи за други подправки или билки. Ако решите да опитате с куркума, използвайте само нея в комбинация със зехтина и не приемайте други специфични подправки известно време за да разберете какъв ще бъде ефекта от нея. Не е нужно да пиете куркума всеки ден, достатъчно е в седмицата по един два пъти по лъжица смес.
    Държа да подчертая, че куркумата със зехтина е само една част от една по-обширна концепция свързана с навиците. Личното ми впечатление е, че именно на това не се обръща внимание, поради което смятам, че трайно и устойчиво подобрение едва ли може да се постигне. Разбира се, замайването може да има различен произход! Моят акцент тук е при замайване, което е продължило дълго във времето и няма ясно установени причини за неговото съществуване. Резултата който постигнах е, че вече от много време нямам замайване! Повече за Непрофесионалната ми гледна точка и подхода за справяне със замайването, можете да намерите в Интернет, като напишете zamajvane и разгледате резултатите.
    от Иван Павлов | 11.03.2018 22:09

Да, аз вече над 3г. се "въртя" в омагьосаният кръг. Идвало ми е да си "сваля" главата, ако може!

stefib: пишеш, че ти се е появило в спокоен период?!
    На мен един от невролозите ми каза, че няма давност- т.е. да съм преживял
    нещо неприятно в миналото, а сега да се появяват последствията.

Наблюдавам, че когато вратът ми е схванат замайването е по-силно.
    от stefi | 06.03.2018 18:20

Да и при мен има стегяне челото и синусите. Мислех че е синузит, но Не. Трудно ми е когато погледът ми е силно встрани или нагоре сякаш всичко трепти и подскача. Усещам че и зрението вече ми е замъглено и просто ми се разби психиката ДА НЕ БЯХ ТРЪГВАЛА ПО ДОКТОРИ. Просто в България тази част изобщо не е добре специализирана....... отчаяна съм....
    от Иван Павлов | 25.01.2018 10:09

Да, и аз съм на мнение че захарта "играе" роля,
    въпреки че не знам каква е връзката!

Мислили ли сте, за повишено вътречерепно налягане? И дали такова може
    да се установи с измерване на очните дъна?

Какви са съпътстващите Ви симптоми?
    При мен има едно "стягане" отвътре, което се измества
    в темето, слепоочията, между веждите (десятката).
    Вратът си чувствам схванат.

Интерес представляват всички мнения!!!
    от vased | 25.01.2018 07:18

Единственото нещо което ми помага е пълен отказ от захар. Избягвам и сладки плодове, и ориз картофи. Особено захар в кафето, никога, много бързо се всмуква с горещата вода. Мога да обясня защо мисля, че захарта провокира световъртеж, но нямам време. Пасти, торти, сладоледи бяха любимата ми храна. Сега само като ги видя, се потрисам от ужас. Е, не 100%, но 70% увереност имам, че помага.
    от Иван Павлов | 24.01.2018 16:04

Да, аз също не мога да кажа че имам особен напредък.
    Вземам по-малко куркума и джинджифил... но не намирам подобрение.
    Нека и други споделят опит!
    Горе главата все нещо ще помогне!!!
    от stefi | 24.01.2018 12:03

Здравейте аз съм си все така оправия с лекари няма единственото което правя е поддържам се с вертимед 16 мг всеки ден. и прости вече ми е омръзнало да давам пари и да чувам едно и също и нищо да не се променя. Ако някой има по-добър опит нека сподели.
    от Иван Павлов | 20.01.2018 10:42

Явно всички са се справили с проблема
    и темата е затворена!
    от Иван Павлов | 18.01.2018 16:12

Здравейте,
    Всички ли се излекувахме от световъртеж/замайване?!
    Нека тези, които са успели, да споделят какво им е помогнало или
    какво лечение е дало добри резултати!
    С поздрав!
    от Ivailo | 07.08.2017 09:58

Здравейте аз съм на 18 години имам подобни проблеми значи всичко започна една вечер се събудих и имах осещането че сърцето ми ще спре и мерих си кръвното беше нормално страхувах се че нещо ще ми стане всеки момент добре това отмина но малко след това получих много гадно замайване на главата и ходих на лекар кръвните ми бяха добри ходих на невролог изписа ми betaserk и неолексан но замаяноста продължава вече почти втори месец нямам други симптоми а да и шум свистене имах по едно време но мина незнам вече дали е на психическа основа или липса на нещо трудно се концентрирам...
    от д-р Цончев | 12.07.2017 19:57

Моля, пишете на кирилица!!
    от kiril bogdanov | 11.07.2017 17:36

Zdraveite.
    S interes prochetoh tazi tema poneje ot 4 5 meseca imam sushtite simptomi i chesno da vi kaja malko me e strah za jivota mi. kogato prochetoh temata malko se ospokoih che ne sam samo az no straha vse oshte stoi nqkade dulboko v men. Tova koeto nai mnogo me trevoji che s tezi simptomi se poqvi i problem v ochite , i imam chuvstvoto che zabravqm neshta ot bita koito nikoga do sega ne sam zabravql . Molq ako i na drug mu se e sluchvalo da spodeli za moe uspokoenie . praiha mi pulna kruvna kartina tri puti i vseki put odgovora beshe perfekten si vsichko ti e v normi . Sega se borq da mi napravqt skener na glavata , kazvam borq poneje jiveq v chujbina a tuk neshtata stavat malko po bavno.... ot vsichko nai mnogo se pritesnqvam da nqmam tumor i tazi misel me obiva i ne moga da sum pulnocenen chovek. Molq ako nqkoi moje da mi pomogne taka ne moje da se jiveee....
    Blagodarq predvaritelno
    от Иван Павлов | 02.06.2017 15:18

Да наистина имаме нужда от много късмет, за да се справим с това. От опита ми до момента, а той е почти 3г. си вадя заключение, че само с традиционната медицина няма да се излекуваме!
    от stefi | 23.05.2017 13:34

Вертимеда почти не помага и нещата почнаха пак наново сега съм и под голямо напрежение и всичко се обостря и само ходя по лекари за пореден път и нищо сега чакам мнение и от невролог, но просто не знам надявам се да се оправят нещата. Ще продължавам да пиша тук и ще споделям опит. Никога не съм си помислила че на 24 години ще имам такъв опит с болниците ужасно е .... късмет и успех на всички
    от Иван Павлов | 02.05.2017 20:47

Здравейте,
    от доста време следя темите, за световъртеж и замайване. Аз съм с постоянно замайване повече от 2г. и до момента не съм намерил изход от ситуацията.Започна с шум в едното ухо, месец по-късно се появи и замайването :(Правил съм образни изследвания:
    Скенер, ЯМР, доплер, ЕЕГ....2015г.лежах в болница, на съдоразширяващи и ноотропил-никакъв ефект.
    Пил съм медикаментите, които изброявате - никаква полза.

Sisito84
    Ходи ли в Св. Наум?

stefib
    Аз също съм ходил при Начев и Ангов, но нямам успех.
    До къде стигна с терапията, с вертимед?

Дано намерим разрешение на проблема!
    Поздрави!
    от д-р Цончев | 09.04.2017 19:59

Аз не ссъм специалист по въпроса и не мога да ви обясня подробно какво точно са имали предвид колегите с това понятие.
    от stefi | 05.04.2017 22:36

София - д-р Начев д-р Ангов и лежах в Софийска болница където останах много доволна от отоневролога там и сега се мъчим да намерим подходящите лекарства тъй като това замайване освен че не се повлиява а се засилва сега ще почвам лечение с вертимед 3 пъти по 16 мг. Но бихте ли ми обяснили само какво ще рече комбиниран отоневрологичен синдром и подлежи ли някога на излекуване или ще си пия хапчета до живот. Всички от тези изброените са специалисти но за таксите които плащам не ми се обяснява нищо интелигентен човек съм просто искам да разбера дали мога да го лекувам това нещо. Благодаря ви предварително.
    от д-р Цончев | 05.04.2017 20:39

Къде са ви гледали до момента?
    от stefi | 31.03.2017 10:11

И аз се присъединявам към групата. Имам замаяност от около 6 години 3 отоневролога и куп изследвания и нищо. Нямам проблеми с очите единствено лек астегматизъм с кръвното със щитовидната единствено шипове но доплера е супер като за 23 годишно момиче ЯМР нищо нито синузит. Лежах в болница където ми беше поставена диагноза комплексен отоневрологичен синдром. Никакви лекарства не ми помагат постоянно главоболие като вървя сякаш потъвам не мога да стоя права мирно постоянно пристъпвам от крак на крак и като гледам в един предмет сякаш ми примърдва фокуса. Не е депресия тъй като ми се появи в абсолутно спокоен период. Пила съм бетасерт арлеверт ноотропил тебокан вестибо нищо не помага моля ви ПОМОГНЕ те ми д-р Цончев в безисходица съм а съм на 23 къде е тя още моята.
    от Ивелин | 09.03.2017 20:15

Може ли някой дами помогне ще съм благодарен! От 8месеца страдам от главоболие, световъртеж ,студени топли вълни болки в връта. Правих ЯМР нямам проблем, кръвни изледвания, за анемия хемоглобин захар всичко е наред, очен ходих нямам проблем с очите , ходих при невролог изписа ми антидепресанти но няма промяна даже ходих и при кардиолог правиха ми изледвания и няма проблем и там ,кръвното мие наред , купих си специална
    възглавница за спане но няма промяна помогнете ми ще съм благодарен!
    от Ивелин | 09.03.2017 20:01

Q
    от Радослав | 08.03.2017 14:17

Здравейте!
    Бях с този проблем 6 години. Тук съм описал повечето неща:
    https://drive.google.com/file/d/0B8tAftEdSkvpaU9iUHJEMnNOYXc/view
    от Елена | 18.02.2017 20:38

Здравейте!

Причините може да са много, включително преумора и недоспиване. След като се е случило само веднъж, без други оплаквания, не се притеснявайте. Ако продължава, може да се обърнете към специалист невролог и да се назначат допълнителни изследвания.
    от Галя В. Колева | 18.02.2017 10:26

Здравейте! За първи път тази нощ ми се случи да се събудя с ужасен световъртеж! Отварям очите и всичко ми се върти,затварям ги пак същото. За ставане от леглото и дума не може да става. Лампата в коридора свети заради Бебо,и погледнах в светлото и премина. На какво може да се държи ?
    от Силвия | 19.01.2017 08:36

[quote="д-р Цончев"]Отоневролог - Проф. Огнян Колев или д-р Асенов, който работи при него, на 4-ти километър,болница Св. Наум.[/quote] Благодаря за препоръката!Само да се оправи времето и отивам.
    от д-р Цончев | 18.01.2017 18:25

Отоневролог - Проф. Огнян Колев или д-р Асенов, който работи при него, на 4-ти километър,болница Св. Наум.
    от Силвия | 18.01.2017 11:11

Правила съм доплер и там няма нищо.На отоневролог съм ходила преди 7 тодини.Беше ми изписал Деанксит и Бетасерк но нямаше ефект.Дали аз реших че след 2 седмици лечение няма ефект и ги спрях
    Почнах пак Бетасерка но започна всичко да ми се върти.Явно ми пада кръвното. Ще отида на отоневролог отново но си нямам идея каде.Ще си потърся резултатите от скенера с контраст и ще пиша.Имаше отклонения но доктор каза че изследването не направено хубаво и е написано просто така да имам диагноза. [quote="Sisito84"][quote="д-р Цончев"]Къде го правите това и при кого?[/quote] Правих го в клиниката на др Гечев в Павел Баня ,но нямам подобрение .Незнам вече как ще се справям с този проблем.Просто вече се отчайвам.[/quote]
    от д-р Цончев | 16.01.2017 20:43

Според мен спрете с тези екстензии, посетете отоневролог и направете доплер на шийни съдове.
    от Силвия | 12.01.2017 10:50

[quote="д-р Цончев"]Къде го правите това и при кого?[/quote] Правих го в клиниката на др Гечев в Павел Баня ,но нямам подобрение .Незнам вече как ще се справям с този проблем.Просто вече се отчайвам.
    от д-р Цончев | 11.12.2016 01:11

Къде го правите това и при кого?
    от Силвия | 07.12.2016 21:07

Здравейте!От доста дълго време следя теми свързани със замайвяне и световъртеж.Аз съм така от 9 години.Пила съм мн.лекярсва но нямам подобрение.Последно ми казаха че 90%проблема ми е в шийните прешлени.Правен ми е ЯМР преди година.Гледали са го невролози,неврохирург и не са ми казали че оплакванията са ми от шията.Последно посетих вертебролог и ми назначи шийна екстинзия.Ако някой е провеждал този вид лечение моля да пише.Днес ми е 5та процедура но нямам подобриние.Ако това ми помогне обещавам да пиша подробно и дано помогна на други ,че това е голям кошмар.
    от kami | 06.09.2016 16:46

Вие където сте писали в форума как сте никой нищо не е писал с години
    от kami | 06.09.2016 16:45

имам световъртеж и главоболие много лекарства съм пила и нищо не помага ,сега чакам ядрено магнитният резонанс да мине,Ще пиша пак така не се живее как да си гледам детето и да работя като не се чувствам добре
    от д-р Цончев | 14.03.2016 20:11

На какъв доктор ще ходите?
    от ivaylo | 12.03.2016 23:50

Д,р благодаря ви чувствам се по добре като ми пишете
    от ivaylo | 12.03.2016 23:48

Благодаря че ми помагате значи бях ходилл на лекар един път защото в началото имахх същата умора обаче вечерр сърцето ми биеше и ме обливаха топли вълни мнгого лошо беше доктора ми направи изследване на кръвта на сърцето каза че всичко е наред това било на нервна почва и че трябва да уча и да си намеря работа и всичко ще се оправи обаче вече 3 месеца няма подобрение симптомите се промениха вече главата ме боли системно както и системно виене на свят и умората си продължава и немога да уча нормално защото не ми е хубаво немога и да работя защото съм адцки изморен замаенн и болка в главата моля кажете ми според вас на какво се далжи това искам да разбера вашето мнение и искам да ми кажете в сряда ще ходя на доктор какви иследвания да му кажа да ми направи ще ви бъда страшно благодарен ако ми отговорите на въпросите благодаря предварително

Напиши отговор
91 намерени, страница 1 от общо 2